Zegar odnowi aranżację pomieszczenia kuchennego


W kuchni codzienne przesiadujesz znaczną ilość czasu. Nawet jeśli nie gotujesz obiadu, na pewno szykujesz kanapki, wkładasz naczynia do zmywarki albo zasiadasz przy stole i spożywasz – kiedy kuchnia pełni także rolę przestrzeni jadalnianej.


nowoczesna kuchnia
Author: Graham Hill
Source: http://www.flickr.com
To normalne, że chcesz, by Twoja przestrzeń kuchenna była jak najciekawszym miejscem. Ostatecznie nikt nie chce przesiadywać każdego dnia w nieciekawym miejscu. Jednak nawet najbardziej interesująca kompozycja przestrzeni prędzej czy później się nudzi. Jak działać, by nieco ją odświeżyć?

Odpowiedzi może paść wiele – nowe meble, inny kolor ścian czy też nowy sprzęt.

Jeżeli jesteś zdania, że taki artykuł jest godny zainteresowania, sprawdź na witrynie analogiczne informacje - na pewno równie będą dla Ciebie wartościowe.

Pośród dobrym rozwiązań warto wspomnieć także zegary ścienne. Ten rodzaj dekoracji może znacząco wpłynąć na sposób, w jaki wygląda cala kuchnia. Zegar na ścianę to znacznie więcej niż tylko ozdoba wnętrza.

Zegary w dzisiejszych czasach są wszędzie wokół nas. Gdy uruchamiasz laptop, widzisz godzinę na dole wyświetlacza. Tak samo dokładny zegarek masz na wyświetlaczu smartfonu. Nawet zegarki zakładane na rękę są aktualnie uznawane za przeżytek. Przynajmniej jeśli chodzi o względy praktyczne. Wciąż bowiem pasują doskonale jako element stylizacji.

Tak samo wygląda sprawa z zegarami ściennymi. Warto wprost przyznać, że nie są one dziś potrzebne z funkcjonalnego punktu widzenia. Jednakże doskonale sprawdzają się jako część aranżacji. Zegary w stylu prowansalskim są w stanie dodać pomieszczeniu dużo elegancji, a jednocześnie informować o godzinie. Czasem mimo wszystko najłatwiej jest zwyczajnie rzucić okiem w kierunku zegara zawieszonego na ścianie, a nie sięgać po telefon. Ponadto nie każdy zegar można łatwo odczytać. Nie musi to jednak być minus. Nowe, modne zegary to przede wszystkim ciekawe formy. Wiele z nich nie ma choćby tradycyjnej tarczy, a dziwnie powykręcane liczby albo inne znaki. Jako ozdoba pasują doskonale.

Tags: kuchnie, aranżacje, zegary ścienne