Zaprojektowanie przedpokoju - przydatne rady


Najważniejszym węzłem komunikacyjnym każdego apartamentu czy też mieszkania jest przedpokój - łącznik między wszystkimi pomieszczeniami. Przy planowaniu projektowania przestrzennego przedpokoju powinno się pamiętać, że spełnia rolę komunikacyjną. Stanowi pozycję w centrum mieszkania w której krzyżują się drogi wszystkich mieszkańców. Z tego powodu musi być to ogromnie funkcjonalnie zaaranżowana przestrzeń.
niewielki przedpokój
Author: Wonderlane
Source: http://www.flickr.com
Aranżując korytarz (zobacz lampa sufitowa do przedpokoju) miejmy na uwadze, że ma on mieć zastosowanie przede wszystkim służące przechowywaniu wierzchnich części garderoby - katan, płaszczy oraz obuwia zimowego. Wyśmienitym pomysłem będą wieszaki na których pozostawimy ubiór wierzchnie, wspólnie z szafką na obuwie, która u góry będzie miała wygodne siedzenie. Równocześnie będzie wtedy miała rolę pufy na jakiej można usiąść aby bez trudności założyć obuwie. W zależności od momentu i aury pogodowej polecamy zaopatrzyć się w ociekacz na obuwie, oraz dywanik do wytarcia obuwia z zabrudzeń podeszwy. W narożniku proponujemy ustawić wieszak na parasole.

przedpokój do aranżacji
Author: brownpau
Source: http://www.flickr.com
Tyle z najbardziej podstawowego umeblowania. Od dłuższego czasu w Polsce jest moda na zabudowywanie jakiejś ze ścian szafą (polecamy https://www.stylowy-mebel.pl/sekretarzyki-m-5.html) z przesuwnymi drzwiami. Jest to dobre rozwiązanie szczególnie, kiedy mamy do czynienia z maleńkimi mieszkaniami – szafa spełnia wtedy funkcję garderoby i chowamy do niej wszystkie części garderoby, choć na jednej z półek, czy na jednym z drążków możemy przeznaczyć na stroje na dwór. Aranżowanie przedpokoju to nie taka skomplikowana sprawa, a jednak daje wspaniałe efekty wizualne.Jako, że w korytarzu zazwyczaj nie ma dostępu do naturalnego światła, warto jest zamalować w jasnych, słonecznych kolorach. Zarówno podłoga jak i ściany powinny być wykończone materiałami, które łatwo utrzymać w czystości. Optymalnym rozwiązaniem jest położenie płytek zaraz przy wejściu do mieszkania – unikniemy problemów z panelami. Ściany można jest pomalować farbą, którą można myć – szczególnie, gdy mamy małe dzieci – łatwo będzie można usunąć zabrudzenia.