Zachowywanie bezpieczeństwa na ulicy to podstawowe zadanie każdego uczestnika


Przez zachowanie uczestnika ruchu ma miejsce mnóstwo kolizji. Wiele z nich można uniknąć przestrzegając najprostsze zasady bezpieczeństwa.


odblaski na drodze
Author: AWBUD Wyroby Betonowe
Source: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/stary_rynek01.jpg
Każdy człowiek powinien dbać o to, aby nie stanowić zagrożenia dla siebie i pozostałych. Często wystarczy naprawdę niewiele, aby nie doszło do nieszczęścia. Podstawa to odblaski na drodze dla pieszych i rowerzystów. Odblask umieszczony w właściwym miejscu jest zauważalny z dużej odległości.

Jeśli chcesz odnaleźć więcej opinii na ten temat na opisywany w tym miejscu temat, to kliknij ten link, a na pewno Cię one zainteresują.

W latarce może być kłopot z baterią, żarówką, a odblask jest właściwie niezniszczalny. Każdy pieszy i rowerzysta musi posiadać odblaski na drodze.

Jeśli masz chęć poznać więcej informacji na ten temat - odsyłam do witryny, ponieważ odnajdziesz tam szczegółowe dane, które wyjątkowo Cię zaciekawią.

Prowadzący auto zyskuje kilka bezcennych chwil na szybszą reakcję w sytuacji zagrożenia - .


droga
Author: Kate Ter Haar
Source: http://www.flickr.com
Istotną sprawą jest też bezpieczne przejście przez jezdnię niezmotoryzowanego uczestnika ruchu. Wielokrotnie poruszający się pojazdem wymuszają widząc zieloną strzałkę warunkową pierwszeństwo. Wręcz są bezpodstawnie zdenerwowani na innych ludzi. Nie zwracając uwagi na innych stwarzają bardzo duże niebezpieczeństwo przy tego typu oznaczeniach. Pieszy ma prawo w niezagrażający mu sposób przejść przez drogę. Aktualnie prowadzonych jest wiele akcji reklamujących bezpieczne przejście. Pokazywane są filmiki, gdzie pieszy po prostu jest niezauważony przez kierowcę poprzez niezachowania najprostszych reguł ruchu drogowego, a przede wszystkim odrobiny rozsądku i umiejętności przewidywania. W celu zapewnienia bezpieczeństwa przy placówkach edukacyjnych są specjalni pracownicy przeprowadzający dzieci - Euroasfalt. Nie zapominajmy dziś poruszamy się samochodem, a jutro idziemy chodnikiem lub poboczem.

Tags: człowiek, pracownicy, pojazd