Z chryzantemą nie tylko jesień jest piękna


Chryzantema. Symbol listopadowych dni poświęconych osobom, które odeszły, zwykle kojarzona ze stratą i przemijaniem. A jednak w Azji kwiat ten jest symbolem radości, zdrowia i dostatku. W Japonii Dzień Chryzantemy to wesołe święto, w dniu którego popija się wino zrobione z tych kwiatów. Musimy więc wyjść poza smutny schemat myślenia, gdyż te „złote kwiaty” są niezwykle efektowne, wesołe i mało wymagające co do warunków glebowych. Zastosowanie tych kwiatów jest wszechstronne. Możemy rozweselać nimi mieszkania, obdarować najbliższych i tworzyć kompozycje w ogrodach.

chryzantema czerwona
Author: 10班 億載
Source: http://www.flickr.com
Chryzantema to kwiat, który jest w stanie wytrzymać w wazonie nawet 3 tygodnie.

Jeżeli chcesz zbadać prezentowaną kwestię bardziej, kliknij ten link, gdyż odnajdziesz więcej porad w witrynie (https://i-posciel.pl/jedwabna-poszewka-na-poduszke), którą Ci proponujemy.

Tworząc bukiet zestawiajmy dwie lub trzy odmiany o różnej formie kwiatów, ale w pasujących do siebie kolorach. Może to być biel i zieleń tudzież żółty i herbaciany.

Jeśli na opisywany temat posiadasz zapytania, to poznaj więcej detali na publikowane zagadnienie, klikając tu - informacje okażą się zapewne atrakcyjne.

Pastelowy bukiet będzie lekki i świeży. Zbędne są wszelakie dodatki, bo kwiaty grają tu pierwsze skrzypce. Na zewnątrz, do jesiennych aranżacji kupujemy na ogół okazy o kształcie regularnej kuli, bogato obsypane kwiatami. Tarasy i schody przed drzwiami ozdabiamy odmianami o kwiatach drobnych lub średniej wielkości, tworzącymi regularne kule.Dobrze jest jednak dla oryginalnego efektu wkomponować inne formy, np. krzaczaste, które możemy ustawić w wielobarwnych kompozycjach z innymi gatunkami roślin atrakcyjnymi jesienią. Długi czas będą zdobiły nasze domostwa gdyż chryzantemy kwitną z zapałem barwami ogrzewają nasze serca do pierwszych mrozów.

chryzantemy
Author: Tanya Hart
Source: http://www.flickr.com
Z tej przyczyny, są to cieszące się największą popularnością kwiaty, które stawiamy na pomnikach zmarłych (w doniczce mogą stać nawet 1,5 miesiąca) - zobacz chryzantemy doniczkowe. Zwyczaj ten stał się już poniekąd tradycją: parę dni przed dniem Wszystkich Świętych, można zakupić wszelakie odmiany chryzantem doniczkowych. Najlepiej jest przechowywać je na balkonie tudzież w ogrodzie, a przed nocą wstawiać kwiaty do piwnicy, lub innego nieogrzewanego pomieszczenia.Dziś ogrodnicy potrafią przyspieszyć zakwitanie chryzantem o każdej porze roku stosując dodatkowe zbiegi, np. wydłużając lub skracając dzień. Wówczas możemy cieszyć się urodą chryzantem przez cały rok, nie tylko w listopadzie - sprawdź ofertę.

Tags: kwiaty, Chryzantema, bukiet