wymagane przepisem atesty dla dywanów w placówkach oświatowych


Miesiące wakacyjne to termin, w którym w placówkach oświatowo wychowawczych odbywają się naprawy. Wykładziny i dywany do użytku domowego nie sprawdzą się w placówkach oświatowych, ze względu na solidność wyrobów. Na funkcjonalność, oraz estetykę wnętrz w przedszkolu oddziałują nie tylko szafki i stoliki w nich umieszczone. Istotne jest także to, jakiego rodzaju dywan, bądź mata znajdują się na podłodze w salkach i pokojach.


Odznaczać się one powinny nadzwyczajnymi właściwościami, dzięki którym dzieci będą zdołały bez ryzyka, również komfortowo z nich korzystać.
Dywany do przedszkola muszą posiadać nastręczane przepisem atesty. Zalicza się do nich dokument świadczący o zgodności towaru z normami Unii Europejskiej, atest potwierdzający, że podczas ewentualnego pożaru płomień nie będzie się szerzył po wykładzinie, a spalająca się wykładzina nie będzie wydzielała trujących oparów, atest higieniczny wydawany przez Państwowy Instytut Higieny, również certyfikat (-> link) antypoślizgowości - więcej atestowanych produktów. W przedszkolu, w sali, w której dzieci bawią się na podłodze należałoby wybrać wygodne, miękkie materiały. W takim wypadku dobrze sprawdzi się przyjemna w dotyku wykładzina pętelkowa.
dzieci bawiące się w przedszkolu
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Najpoprawniej wybierać taką, która jest wyposażona w dodatkowy podkład. Dzięki temu podłoże będzie puszyste i odporne na przedostawanie się kurzu z podłogi, także wnikanie zanieczyszczeń pod wykładzinę. W przedszkolu powinno się zastosować materiały o różnorodnej fakturze i odcieniach. Porządnie sprawdzą się w tym przypadku płytki dywanowe, jakie gwarantują utworzenie oryginalnych projektów na posadzce. Od szachownicy, poprzez atrakcyjne formy, do wyznaczenia rejonów komunikacyjnych, czy rozrywki i nauki. Kolejną wartością płytek jest sposobność wymiany kawałka wykładziny w przypadku zabrudzenia, czy też uszkodzenia.
Dywanik muszą pod każdym względem stanowić doskonałe wyposażenie każdej sali. Wykonane z najlepszej jakości surowców, powinny być w całości bezpieczne dla zdrowia malców.


Dywany w przedszkolu na co dzień są poddawana sprawdzianom na wytrzymałość, w związku z tym trzeba zwrócić uwagę na to, żeby podłoże charakteryzowała odporność na zanieczyszczenia i sposobność łatwego prania.