Światło do salonu, powinno rozniecać w nas dobry nastrój


Od oświetlenia oczekujemy czarów dlatego, że światło ma magiczną siłę kreowania przestrzeni. Blask - przemijające, ale bardzo ważne tworzywo kompozycyjne, trzeba przemyśleć na etapie aranżowania pomieszczeń. Projektując oświetlenie łazienkowe trzeba zdecydować, jakiej wagi zadania chcemy mu powierzyć.


Oświetlenie w aranżacji wnętrz
Author: jseliger2
Source: http://www.flickr.com
W tej dziedzinie skromność się nie opłaca. Nie powinniśmy ograniczać aranżacji oświetlenia do jednego punktu.

Czy chcesz może otrzymać link do strony lampy do pokoju dziecięcego, gdzie czekają na Ciebie kolejne teksty? Sądzimy, że przypadnie Ci do gustu nowy portal.

W łazience bowiem przebywamy przeciętnie od 1 do 2 godzin dziennie. A ponadto światło w łazience pełni nie tylko zadanie funkcjonalne, tworzy również atmosferę sprzyjającą relaksowi.

W zamian dominujących, modnych do tej chwili plafonów, do wybrania jest dzisiaj mnogość rozmaitych lamp. Współczesne lampy boczne czy przebogato zdobione żyrandole, nie są już zarezerwowane tylko i wyłącznie do pokoi. Wszystko dlatego bo, dzisiejsza łazienka to coraz częściej salon do kąpieli, w której tworzymy namiastkę salonu SPA. Do wykreowania przecudownej gry świateł, dobrze jest zainstalować kilka punktów świetlnych. Oświetlenie ogólne - górne lub (tapety ścienne 3d) boczne, zainstalowane solo, wizualnie pomniejsza wnętrze. Ostre górne światło, to w łazience materia konieczna. Ostre oświetlenie sufitowe umożliwi codzienne zabiegi pielęgnacyjne a w jego funkcji najlepiej sprawdzi się wielopunktowy system oświetlenia halogenowego, zamontowany w suficie.


oświetlenie łazienki
Author: Tim Evanson
Source: http://www.flickr.com
Dzięki regularnie położonym halogenom, nie będzie w łazience miejsc niedoświetlonych ani głębokich cieni. Lampy sufitowe można uzupełnić np. bocznymi lampkami. Interesująco będzie wyglądał w łazience, bardzo ozdobny żyrandol, z mnóstwem elementów ozdobnych - metalowych, szklanych lub kryształowych. Ciekawym rozwiązaniem, może być oprawa oświetleniowa wmontowana w lustro. Pokój dzienny nabiera powagi dopiero o zmierzchu. Wtedy, blask salonu uwydatnia się. Spory katalog opraw dostępny w sprzedaży, to tysiące przedmiotów od rodzaju, stylu po ich przeznaczenie, artykułów, które pozwolą zadowolić nasze najśmielsze pragnienia.

Tags: lampy, pokój, światło, Sufit, lustro