W naszym domu nie możemy zapominać o odpowiednim oświetleniu


Dobre światło dla mieszkania to czasami coś, o czym niestety nie chce nam się pamiętać. Nie wiemy, jak dobre oświetlenie potrafi mieć wpływ na dogodny klimat w mieszkaniu. Nie pamiętamy, że światłem możemy stroić wnętrze w ten sam sposób jak meblami. I to wówczas, gdy właśnie chcemy urządzić mieszkanie bardziej stylowo, jak i w sytuacji, gdy marzy nam się luźniejszy, całkowicie artystyczny klimat. Tym bardziej, w innych miejscach mamy okazję otrzymać ten sam efekt.


Wspaniałym przykładem jest ogród, gdzie prezentowane lampy ogrodowe stojące tworzą niezapomnianą atmosferę. Wyobraźmy sobie wspaniały letni wieczór, zapach kwiatów i wspaniałe oświetlenie. To gwarancja, że tak wykorzystany czas będzie zapamiętany długo, będziemy pragnęli powtarzać takie chwil.
pergola
Author: PPG Deco Polska
Source: PPG Deco Polska
Wiadomo, że najistotniejsza jest pogoda, gdy jest ciepło, wieczory ładne, to możemy siedzieć na dworze i całe noce. Niemniej, jeśli nie zadbamy o właściwy wystrój, a jest nim także oświetlenie, to mamy szansę nie do końca wykorzystać potencjał takiej magicznej chwili.

Nie zapominajmy więc, że jeśli planujemy wieczory w ogrodzie to nie może tam braknąć relaksującego, regulowanego oświetlenia.

Chcesz dodać do swoich zakładek o jeszcze jedną nietuzinkową pozycję? Jeśli tak, to uczciwie zalecam ten tekst (https://www.spacemanufacture.pl/) - kliknij a się nie rozczarujesz.

lampy wiszące
Author: Technolux
Source: Technolux
W domu jest to kwestia tym bardziej oczywista, choć wiele osób może się zadowolić się zwykłym, głównym oświetleniem. Rzeczywiście, lampy wiszące są potrzebne i jak najbardziej należy je mieć w swoim domu (lampy wiszące w ofercie MagiaSwiatel.pl), ale nie może również zabraknąć dodatków, jak kinkiety czy plafony. Ten rodzaj światła sprawdza się dokładnie kiedy chcemy stworzyć niepowtarzalny klimat, jak pragniemy, by wieczorem było nastrojowo. Najlepszym sposobem jest jednak to, żeby mieć przygotowane jakby dwa zestawy oświetleniowe. Jak to rozumieć? Zwyczajnie, górne światło przydaje się zawsze, kiedy chcemy nad czymś pracować,sprzątnąć mieszkanie czy czegoś zwyczajnie poszukać.

W pozostałych przypadkach jednak będziemy chcieli ukoić się w ciszy i zbalansowanym świetle, wtedy dokładnie przyda się drugi, bardziej romantyczny i spokojny zestaw oświetlenia. Przy takim świetle doskonale czyta się książkę, przyjemnie spędza się czas z drugą osobę, można wypić lampkę wina czy ogląda film.

Tags: oświetlenie, dom, światło