W jaki sposób zaaranżować sypialnię bez okna - ciekawe pomysły


Sypialnia jest bardzo ważnym pokojem w domu. Niejednokrotnie jest zaniedbywana, nie uważa się jej za ważne pomieszczenie, ale według nas jest to złe podejście. Jest to w końcu miejsce gdzie wypoczywamy po trudnym dniu i chcemy się dobrze wyspać, aby nabrać sił, żeby stawić czoło wyzwaniom następnego dnia.


Sypialnia
Author: Azchael
Source: http://www.flickr.com
Najważniejszym elementem umeblowania jest, jak łatwo się domyślić łóżko. Musi być ono duże i wygodne dla każdego, kto w nim śpi. Ważna jest także duża, przestronna szafa, gdyż zazwyczaj to przede wszystkim w sypialni się ubieramy.

Cozrobić w momencie, gdy sypialnia usytuowana jest w takiej lokalizacji, że nie ma okna? Albo jeśli jej okna umieszczone byłyby całkowicie naprzeciwko okna sąsiadów, którzy mogliby do nas bezkarnie zaglądać? Wtedy mamy możliwość zdecydować się na pokój bez okna. Można też wstawić okno ze szkłem weneckim, zamiast standardowych szyb. W takim przypadku możemy zerknąć na zewnątrz, ale nikt nie zobaczy, co się dzieje w środku.

Jeśli jednak postanowimy zrezygnować całkiem z okien, największym problemem staje się wentylacja. Możemy rozwiązać ten problem na wdużo różnych sposobów (sypialnia bez okna na lovingit.pl). Najłatwiejszym będzie zostawianie drzwi otwartych na oścież cały czas i otwarcie okna w najbliższym pokoju. Możemy też powiesić grubą tkaninę zamiast wstawiać drzwi. Kolejnym rozwiązaniem byłoby skorzystanie z już istniejącej kratki wentylacyjnej. Jeśli takiej brak, trzeba byłoby zamontować ścienny nawiewnik powietrza.


łózko w sypialni
Author: PARA PAINTS
Source: PARA PAINTS
W przypadku braku okna w sypialni, musimy postarać się, aby pokój było odpowiednio oświetlone. Brak wpadających promieni słonecznych sprawi, że bez dobrego żyrandola, pomieszczenie będzie bardzo ponure. Dodatkowo polecamy zastosować lampki przy łóżku lub kinkiety ścienne. Kolory stosowane w sypialni powinny być jasne i pastelowe. Ciemne albo jaskrawe barwy optycznie jeszcze bardziej zaciemnią pomieszczenie. Więcej praktycznych wskazówek - sprawdź koniecznie

Tags: okno, lampki, drzwi, pomieszczenie