Urządzamy pokój dla dziecka. Jakie łóżko wybrać?


Urządzanie pokoju dla dzieci tak, żeby był funkcjonalny a jednocześnie przytulny to duże wyzwanie, szczególnie iż pokoje w blokach czasem są trudne do zagospodarowania. Które triki można zastosować, żeby sprawić, że pokój wyda się optycznie większy i przestronniejszy? Co się lepiej sprawdza – łóżka pojedyncze czy też piętrowe? Czy zdołamy wykorzystać wszelkie możliwości, które gwarantują łóżka drewniane z szufladą?

pokój dziecka
Author: Bonsoni.com
Source: http://www.flickr.com
Kiedy urządzamy pokój dla jednego szkraba, do którego nie trzeba w nocy wstawać i które da radę dostać się do łóżeczka po drabince, można zdecydować się na taką kombinację – łóżeczko na górze plus biureczko na dole (sprawdź ofertę na Zaoszczędzone miejsce możemy wykorzystać wstawiając szafę na ubrania, niską komodę na maskotki i regał na książki. Jeśli w poszukiwaniu łóżka dla dziecka dotrzemy do znanych salonów meblowych, znajdziemy sporo zestawów, które możemy dowolnie kombinować. Można zrezygnować z szafy po sufit na korzyść 2 komód z szufladami.

Zainteresowałeś się owym tematem? Czytaj zatem dalej meble do pokoju dziennego o tym punkcie w następnym wpisie, który dla Ciebie stworzyliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się podoba.

Będą pakowne i wygodne, każde dziecko będzie umiało samodzielnie chować i wyciągać swoje rzeczy. Przy maluszku pomocne mogą być też kufry albo skrzynie na zabawki. Zapomnijmy o lalkach i maskotkach równo ułożonych na regałach – najszybciej porządek zrobi się wrzucając wszystko do skrzyni. Przy dwóch maluchach sporo miejsca pozwoli zaoszczędzić piętrowe łóżko, jakie można kupić zamiast umieszczać dwa łóżka pojedyncze (zobacz więcej na Jednak przy łóżku piętrowym zawsze są problemy – które dziecko śpi niżej, a kto na górze.łóżko piętrowe
Author: Thomas Kohler
Source: http://www.flickr.com
Gdy decydujemy się na dwa niezależne łóżka, łóżka drewniane z szufladą na pościel świetnie się sprawdzą. A gdy w pokoiku pozostało jeszcze trochę miejsca na wstawienie małej sofy, łóżka dla dziecka czy też dzieci nie muszą się składać w ciągu dnia i możemy je jedynie posłać, a pojemnik wykorzystać do innych celów, tak jak na przykład tutaj: .

Chciałbyś dowiedzieć się coś podobnie użytecznego? Ekstra, ta strona www Tokarnia Sosenka z pewnością okaże się dla Ciebie wartościowa, gdyż odnajdziesz tam wiele tego typu informacji.

Łóżka drewniane z szufladą czasem są tak skonstruowane, że ta szuflada również jest łóżkiem. Powstają wówczas dwa zależne od siebie łóżeczka, ale składające się w taki sposób, że w ciągu dnia mogą stanowić jedno. Przy małych pomieszczeniach każdy zaoszczędzony cm odgrywa ważną rolę.

Tags: meble, pokój, noc, składanie