Tańcząca fototapeta


Taniec jest nieodzownym akcentem w niejednej kulturze. Dzięki niemu, w dosadny sposób, wyrażano wiarę, wykonywano obrządki religijne oraz elementy istotnych rytuałów, od czasów starożytnych. Dowodem tego są nawet zapiski w treściach biblijnych, np. psalmach. Dziś jest to także doskonały temat na fototapety, do atrakcyjnych stylizacji wnętrz.


Taniec
Author: mararie
Source: http://www.flickr.com
W średniowieczu taniec śmierci prezentował mentalną, dotychczasową prawdę: pamiętaj o śmierci.

Czy omawiana notatka namówiła Cię do poszukania pokrewnych? Jeżeli tak, to kliknij tutaj oraz poza tym poznaj także wypowiedzi na nasz temat (https://zawiesiawroclaw.pl/).

Tańczący ludzie to oczywiście temat dzieł artystycznych. Taniec kulturowy, cały żywiołowości i radości, był częstym motywem malarskim Pieter'a Bruegel'a.

W latach impresjonizmu, Edward Degas malował na obrazie baleriny w trakcie ćwiczeń i występów, na ekspresyjnie rozmytym tle.
Ponadto motyw tańca przewijał się także w dziełach takich gwiazd jak Jacek Malczewski, Edward Munch i Pablo Picasso.

Tańczących ludzi w nietypowych ubiorach i całych ekspresji pozach przepadają również fotografowie i dekoratorzy wnętrz. Fototapeta na zamówienie pokazująca tancerkę Flamenco może być świetnym dodatkiem wystroju wnętrza w stylu hiszpańskim.

Jeśli opisywana kwestia Cię ciekawi, to możesz uzyskać zbliżone dane na podnoszone zagadnienie. W tym celu odwiedź serwis www krzesła z metalu.

Fototapeta ze zdjęcia układu tańca nowoczesnego świetnie nadaje się do pokoju nastolatka, lub w kształcie wielkoformatowej - jako dekoracja sali tanecznej.

Odkryj inne propozycje wchodząc na: Art Widi

Tags: dekoracja, Wnętrza, zdjęcia, motyw, taniec, fototapeta