Sztuczne kwiaty to doskonała ozdoba do domu


Są połączeniem wygody, rozwoju technologicznego i wyczucia estetyki oraz rzecz jasna szczerych intencji. Sztuczne kwiaty dekorują nasze pokoje ogródki, nie raz nie bylibyśmy w stanie odróżnić ich od prawdziwych roślin. Na brak możliwości wyboru sztucznej roślinności nie powinniśmy narzekać. Nawet w kwiaciarniach wybieramy między bukietami nylonowymi, lateksowymi czy papierowymi. Gros sztucznych kwiatów stanowią mimo to egzemplarze poliestrowe. Sprzedający i handlujący uznają kwiaty z tworzyw sztucznych za relatywnie trwałe, ładne i niedrogie. Te czynniki sprawiają, że cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kupujących.


kwiaty
Author: Elvert Barnes
Source: http://www.flickr.com
Sztuczne kwiaty okazują się pierwszym skojarzeniem ze sztuczną roślinnością. Za sztucznymi kwiatami ciągną się syntetyczne kępki, drzewka, połacie trawy itp. Zwolennicy roślin ozdabiających upiększą też własne mieszkania zwisającym, sztucznym pnączem. Także i z dużej doniczki w rogu pomieszczenia mogą wystawać sztuczne rośliny.

Sztuczne kwiaty to ogromne pole do popisu dla producentów kwiatów papierowych. Konsumenci zaopatrują się w nieszablonowe i niestandardowe ich formy. Papier, jako materiał, nadaje się do formowania lepiej niż inne materiały. Odpowiednio barwiony i lakierowany wywołuje u klientów, a zwłaszcza klientek równie efektowne wrażenia jak prawdziwy kwiat.


kwiaty
Author: Pink Sherbet Photography
Source: http://www.flickr.com
Brak zapachu (chyba, że sztuczny kwiat zaopatrzony jest w specjalną woń, która trwa jednak krótko) pozwala od razu wychwycić różnicę między prawdziwą a sztuczną rośliną. Panie lubiące w kwiatowych prezentach naturalność bukietu będą cieszyć się podarunkiem dość krótko. Większość kwiatostanu nie wytrzymuje po podcięciu więcej niż dwie doby, niektóre - np. róże -usychają dopiero po okresie tygodnia.

„Problemu” więdnącego kwiatu nie mają sztuczne rośliny. Sztuczny kwiat wprawdzie nie odda klimatu przyrody i naturalnego zapachu, jednak stanowi długotrwałą pamiątkę. Nie służy jedynie jako gest wdzięczności – łatwo ozdobimy nim salon, czy pomieszczenie w biurze. Sztuczne kwiaty nie przetrwają uszkodzeń mechanicznych i intensywnych opadów. Zwłaszcza deszcz potrafi zniszczyć strukturę i walory barw, a więc całościowy efekt sztucznego kwiatu. Dla podtrzymywania sztucznego, ale ciągle piękna kupujmy i trzymajmy sztuczne kwiaty.

Tags: kwiat, doniczka, biuro, zapach