Surowe materiały używane do wyrobu mebli industrialnych


Współczesnym ludziom znużyły się już banalne meble dostępne w każdym salonie. Ostatnio coraz to częściej mówi się o stylu loftowym. Nawet jeśli nasze gniazdko nie spełnia klasycznej definicji loftu, to entuzjastycznie wdrażamy poszczególne akcesoria i meble loft.


styl industrialny
Author: Grupa Archicom
Source: Grupa Archicom
Ludzie ochoczo nabywają komody i regały loftowe, stoły industrialne i ławy. Wyposażają nimi salony i jadalnie. Proste surowce takie jak drewno mango i metal (http://www.gormetal.com.pl/kategorie/item/28-balustrady-zabudowy) cudownie komponują się z przytulnymi poduszkami. To szybki i niedrogi sposób aranżowania współczesnych wnętrz. Dziś projektanci cenią zwykłe i nieco proste tworzywa. Nikogo nie zdumiewają stare, zniszczone komody, stół ze starym blatem, to atut modnego salonu. W jadalni królują stoły z betonu, bądź grubego skromnego drzewa nad którymi dumnie cechują własne uroki podrdzewiałe żyrandole loftowe. Spore powierzchnie, wysokie pomieszczenia i minimalistyczne ozdoby, to główne cechy kierunku industrialnego. Cieszy się on ciągłą renomą zarówno w powierzchni publicznej, jak i we wnętrzach mieszkalnych. Jest to trend dla tych, którzy lubią miejskie życie, jego surowość i nieszablonowość, i pragnęliby przedłożyć wielkomiejski szyk do własnego domu. Surowcem charakterystycznym dla stylu industrialnego (zobacz: jest metal, od chromowanej stali, po stare miedziane blachy. Z metalu robi się zarówno meble, jak i lampy, także składniki ozdobne. Symbolem znamiennym stylu industrialnego są ściany z cegły. Jeśli ściana z cegły nie wchodzi w grę, należałoby zdecydować się na kafelki udające kształt cegieł, bądź fototapetę przedstawiającą stary mur. Cegłom musi akompaniować beton, wyjątkowo atrakcyjnie przedstawi się betonowa podłoga w kuchni, lub w łazience.


W lofcie (zobacz: meble loft) beton ma możliwość ujawnić się także na ścianach. Meble industrialne bardzo dobrze sprawdzą się w przeróżnych charakterach. Warto poszukać ich w sklepach ze starymi meblami, lub na licytacjach internetowych. Wspaniałym wyborem będą metalowe szafki na okrycia, obrotowe stołki, albo stoliki warsztatowe. W mieszkaniu w stylu industrialnym muszą dominować barwy neutralne, szarości, brązy, biele, czernie i ciemne, ceglaste czerwienie. Aranżację można jednak urozmaicić kolorowymi dodatkami w głębokich, nasyconych barwach.

Tags: cegły, meble, jadalnia, salon, loft