Płytki jako najpopularniejszy półprodukt do wykończenia ścian i podłóg w łazience


Najczęściej do urządzenia toalety przywiązujemy dużą wagę. Jako nadzwyczaj osobiste miejsce jest wyrazem osobistego gustu, a częstokroć także fantazji właścicieli.


Łazienka może być fantastyczna dzięki wykończeniu, nawet kiedy jej wyposażenie jest standardowe.


płytki ceramiczne
Author: Ceramika Paradyż Sp. z o.o.
Source: Ceramika Paradyż Sp. z o.o.Każdy, kto próbował wybierać płytki do łazienki wie, że od nadmiaru barw, projektów, oraz pomysłów można dostać zawrotu głowy. Sklepy proponują glazurę, terakotę, gres, płytki ceramiczne każdych formatów i odcieni. Wyszukując płytek na ściany i podłogi i specjalistyczne nawierzchnie pamiętajmy, że klimat łazienki tworzą także meble, urządzenia sanitarne i baterie. Wybierając płytki do łazienki, kierujemy przeważnie uwagę jedynie na ich wygląd, czasem także na zapłatę, a zapominamy o niezwykle ważnych parametrach technicznych.


płytki do łazienki
Author: DoDEA
Source: http://www.flickr.com


Nadal najpopularniejszym materiałem do wykończenia zarówno ścian, jak i podłóg w toalecie są płytki i mozaika ceramiczna - szukaj mozaiki ceramicznej. Są bowiem łatwe w utrzymaniu czystości, trwałe i zapewniają niemal ogromne możności aranżacji wnętrza.


Posadzka w łazience powinna być pewna, toteż kupując płytki do jej wykończenia winniśmy wybierać takie, które są pokryte wyjątkowym, antypoślizgowym impregnatem, czy też szkliwem, z przeróżnego rodzaju żłobieniami, bądź wzorami.


Nie zaleca się natomiast wykorzystywania płytek szkliwionych, albowiem ich nawierzchnia - (bieżnia sportowa) w zestawieniu z wodą staje się nadzwyczaj śliska.


Warto także mieć na uwadze, że na podłodze kompletnie nie wolno układać płytek ściennych, bowiem są one mniej wytrzymałe na zarysowania, uderzenia, ścieranie, są mało wytrzymałe i śliskie.

Tags: Kolor, toalety, wnętrz, produkt