Przechowywanie drewna w aranżacji przestrzeni kominkowej


Planując kominek nie możemy zapomnieć o przygotowaniu miejsca na drewno. Poznajmy zatem aspekty funkcjonalne oraz estetyczne tyczące się przechowywania drewna w mieszkaniu.
dachy
Author: ROGALA
Source: ROGALA
salon
Author: Black Red White SA.
Source: Black Red White SA.
Jeżeli chcemy mieć w domu tradycyjny kominek, to musimy liczyć się z koniecznością magazynowania w niedalekiej odległości od kominka niezbędnych zapasów drewna, jakie pozwolą długi czas cieszyć się ogniem i przyjemnym ciepłem, bez potrzeby częstego wychodzenia z lokalu w celu uzupełnienia opału. Surowe drewno http://tartak-urszulewo.pl/tarcica-konstrukcyjna/ ma niezwykłe walory dekoracyjne, dodające pomieszczeniu domową aurę - zabudowa kominka. Jak połączyć funkcjonalność i walory zdobnicze bierwion przy aranżacji przestrzeni kominkowej?


Na pewno warto trzymać drewno w ozdobnym koszu. Najczęściej takie dekoracyjne pojemniki produkowane są z ozdobnego metalu, z giętymi motywami bądź stalowymi elementami, jakie stanowią ciekawy pomysł na przechowywanie polan. Producenci oferują mnóstwo modeli koszy na drewno kominkowe - różnią się one od siebie kształtem, wielkością, kolorami, orientacją (pionową bądź poziomą). Niektóre kosze mają dodatkowo rączki, na których możemy powiesić kominkowe akcesoria, takie jak miotełka czy szufelka. Ważne jest, by sposób przechowywania drewna dobrać do tego jak wygląda zabudowa kominek jaką został wykończony - kominki. Nie każde zdobienia kosza będzie bowiem pasować do stylistyki nowoczesnego wkładu kominkowego. Na pewno trzeba dopasować do siebie te elementy, aby osiągnąć spójną koncepcję aranżacyjną. Duże kosze (przejdź dalej kosze paletowe) mogą stanowić znaczącą ozdobę strefy kominkowej - spora ilość drewna to gwarancja opalania przez wiele dni, bez przymusu często uzupełniania zapasów paliwa dla naszego kominka, a widoczne drewniane polana kojarzyć będą przestrzeń kominkową z ciepłem, bezpieczeństwem i wypoczynkiem.

Tags: drewno, stal, magazyn, rynku