Pomysłowe sposoby na aranżację sypialni w salonie.


W każdym domu potrzebujemy kącika do snu i odpoczynku dziennego. Co kiedy metraż naszego mieszkania nie pozwala na oddzielenie tych obu miejsc? W takiej sytuacji musimy je złączyć, choć oczywiście nigdy nie będzie to rozwiązanie dobre.

Sypialnia
Author: jheffry swid
Source: http://www.flickr.com
Kiedy konieczne jest stworzyć salon typu dwa w jednym, najważniejszym wyborem będzie tu kupno kompletu wypoczynkowego. Istotne jest, że wersalka, czyli mebel (meblemagnat.pl) do siedzenia będzie również działać zarówno do siedzenia, jak i do snu i najlepiej, by obydwie te funkcje pełnił tak samo poprawnie. W hurtowniach mamy bardzo duży wybór narożników, które wyglądają równie ciekawie jako miejsce na którym możemy usiąść przed telewizorem jak i śpimy. Więcej informacji na ten temat: sypialnia w salonie.

Aranżując taką przestrzeń powinniśmy zadbać o to by stół stoły ze stali nierdzewnej nie stała obok kanapy. Trzeba wybrać ławę maleńką i lekką, by przesuwanie jej nie stanowiło większego problemu. Rozsuwane wersalki, narożniki czy sofy niejednokrotnie są bardzo wygodne do siedzenia. Inną sprawą jest kwestia, że nie zawsze są one równie komfortowe, gdy rozłożymy je do snu. Z tego powodu, kupując ten mebel, należy rozłożyć go w sklepie i sprawdzić czy nie jest zbyt twardy do spania. Zważmy na to aby łączenia nie były głębokie, co stanowi częstym problemem w takich sofach.

Wtedy oprócz typowych mebli do pokoju gościnnego powinniśmy zaplanować również miejsce na szafę. Powinna być ona dopasowana do mebli stanowiących centralnym elementem pokoju. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór potrzebnych półek z systemu modułowego, tak, aby wszystkie były pasujące do siebie.aranżacja sypialni w salonie
Author: Calvado.pl
Source: Dekoria.pl
Jak już wcześniej nadmieniliśmy, sypialnia w salonie nie jest zbyt idealnym rozwiązaniem. Wymaga odpowiedniej aranżacji pomieszczenia, co wcale nie jest proste. Warto wtedy poszukać inspiracji w internecie: link do strony.

Tags: meble, telewizor, aranżacja, kanapa, sofy