Podstawowe wiadomości o płytach meblowych czyli w jaki sposób samemu wykonać meble dla siebie


Do niedawna jeszcze wykonanie swoich mebli wiązało się z koniecznością posiadania pewnych umiejętności i urządzeń. Wynikało to z faktu, że meble robiono ze zwykłego drewna, a jego obróbka jednak łatwa nie jest i wymaga sporo wiedzy. Bardzo rynek stolarski zmieniło wymyślenie płyt wiórowych, to właśnie one stały się głównym materiałem do wytwarzania mebli.
meble do kuchni
Author: KAM
Source: KAM
Wiórowe płyty są nie tylko proste w montażu i obróbce, lecz dają dodatkowo spore możliwości wzornicze. Produkowane są one w ponad stu różnych wersjach, imitujących nie tylko popularne odmiany drewna takie jak sosny, buki czy dęby, ale również z odległych krajów, typu mahoń czy limba. Dzięki temu stolarze mają spore możliwości, zwłaszcza że bez żadnego problemu różne kolorystyczne wersje płyt można łączyć ze sobą, tworząc ciekawe kompozycje. Większość płyt które są sprzedawane w sklepach meblowych ma typową grubość 18 mm, przez co zagwarantowana jest uniwersalność i wygoda projektowania.

Te wpisy ze strony (https://sklep.doko.pl/foxess), które zobaczysz po kliknięciu na ten link na pewno okażą się przydatne - są one godne uwagi i są w stanie Cię miło zadziwić.

W części zastosowań wykorzystuje się płyty parę milimetrów cieńsze, część kolorów kupić również można w grubej wersji.Co prawda płyty meblowe produkuje się w większych arkuszach, to w praktycznie każdym stolarskim zakładzie oferującym cięcie płyt meblowych kupić je można w dowolnych rozmiarach : tworzenie mebli dopasowanych do potrzeb klienta). Oprócz tego są oferowane usługi oklejania - polegają one na przyklejeniu na widocznych krawędziach ozdobnej okleiny papierowej albo z tworzywa sztucznego.

Płyty stolarskie
Author: Schoschie
Source: http://www.flickr.com/photos/schoschie/8821182/sizes/o/
Dzięki temu w zasadzie każdy, kto ma trochę pojęcia o pracach manualnych, bez większego problemu zrobi jakieś meble dla siebie . Trzeba je oczywiście zaprojektować, lecz mając informację, jaką płyty mają grubość nie będzie raczej większego problemu z policzeniem, jakie dane elementy mają mieć wymiary. W zakładzie stolarskim podaje się długości poszczególnych części, i za jakiś czas można otrzymać je oklejone i przycięte. Do montażu mebli służą specjalne śruby nazywane konfirmatami, potrzebują one zastosowania specjalnego wiertła, ale większego problemu można je również w każdym sklepie stolarskim zakupić.

Tags: drewno, meble, sosny, Płyty wiórowe