Podniesienie bezpieczeństwa na drodze? Bez wątpienia zagwarantuje nam to bezpieczne przejście dla pieszych


Niebezpieczeństwo na polskich jezdniach zwiększa się praktycznie z dnia na dzień. Na pewno każdy człowiek oglądając wiadomości z Polski i świata dojrzał, że kolizje drogowe zdarzają się notorycznie i kłopotliwie coś z tym faktem poczynić. Jest to niezwykle smutna nowina, ponieważ na ogół w takich zdarzeniach giną niewinni ludzie, przed którymi było jeszcze całe życie.


przejście dla pieszych
Author: der_cat
Source: http://www.flickr.com
W związku z tym każdy człowiek musi jak najprędzej przypomnieć sobie przepisy ruchu drogowego, bez względu od tego czy jest kierowcą czy nie. Nie zapominajmy o to, iż podczas prowadzenia pojazdu nie odpowiadamy tylko za siebie, lecz również za naszych pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. W chwili obecnej posiadacze ogromnych przedsiębiorstw połączonych z komunikacją drogową chcą odszukać sposób na zmniejszenie ilości stłuczek. Istotne jest, aby podkreślić, że sporo z nich jest na przejściach dla pieszych, które są niedobrze oznaczone. Nie jest to sporadyczna sytuacja, takie rzeczy zdarzają się prawie w każdej gminie. Toteż musimy uświadomić sobie, iż bezpieczne przejście może uratować życie niejednej osobie - przykład: .

Bardzo interesują nas Wasze oceny. Czy masz pytania? (https://www.artimbo.pl/) Jeżeli tak, to zachęcamy do kontaktu. Z radością ustosunkujemy się do każdej wieści.

Taki system opiera się szczególnie na technice solarnej oraz diodach LED.

Z tego powodu jest on nadzwyczaj skuteczny i efektywny. Białe pasy malowane są na czerwonej powierzchni, przez co są zauważalne o wiele wcześniej. Należy napomknąć, że bezpieczne przejście składa się z trzech podstawowych części, a mianowicie: aktywnego przejścia dla pieszych, aktywnych PEO (zwanych „kocimi oczkami” - są to odblaski, które zauważa się z dużej odległości) , a także masy chemoutwardzalnej - PEO. Tego typu wyjście ma masę korzyści, do najistotniejszych należy większa uwaga kierowcy przed przejściem, redukcja prędkości, skrócenie trasy hamowania, a w szczególności większe bezpieczeństwo każdej osoby, która na takim przejściu się znajdzie.


Powinniśmy również zdać sobie sprawę z tego, że budowa bezpiecznego przejścia będzie tańsza, niż budowa tradycyjnej sygnalizacji - więcej informacji.

Jeżeli samodzielnie nie jesteś w stanie nic z tym zrobić, to już dzisiaj napisz podanie do wójta, przedstaw własną propozycję i czekaj na odpowiedź. Może okazać się, iż uda Ci się przekonać władze gminy, by pomyślały o wzroście bezpieczeństwa swoich mieszkańców.

Tags: ruch drogowy, sygnalizacja, jezdnia