Planujesz remont mieszkania? Fototapeta to świetne rozwiązanie do każdego domu


Kiedy planujemy remont swojego domu, rozważamy rozwiązania, które poprawią jego wygląd. Rozglądamy się za nowymi trendami i podpytujemy o rady profesjonalistów, najlepiej znających się na obecnych stylach, gdyż parają się tym zagadnieniem na co dzień. Nade wszystko warta wzięcia pod uwagę jest fototapeta. Kamienie, pejzaże, panoramy miast, jak również zwierzęta to wyłącznie niektóre obrazy, które mogą się na niej znaleźć, by całkowicie zmienić aranżację wnętrza.

Fototapeta
Author: Porco Rosso
Source: http://www.flickr.com
Jedną z głównych zalet dla ludzi mocno rozważających to rozwiązanie jest prosty montaż takich tapet. Nie potrzebujemy najmować ekipy remontowej, gdyż wszystkie prace można wykonać samemu. Wraz z każdym kompletem tapet powinniśmy otrzymać szczegółową instrukcję - sprawdź firmę Demur.

Kierując się kolejnymi punktami szybko nakleimy ją na ścianę, ciesząc się nowym, rewelacyjnym wyglądem salonu lub sypialni. Drugim pozytywem docenianym przez klientów jest sposobność szerokiego wyboru motywów tapet. Oprócz nadmienionych na wstępie pejzaży bądź panoram miast mogą być to także kolaże fotografii naszej rodziny, na przykład z wczasów, uroczystości rodzinnych lub zwyczajnych, codziennych chwil. Budząc się każdego ranka z takim widokiem będziemy rozpoczynać dzień od uśmiechu.

Wybierajmy motyw mając na uwadze przede wszystkim aranżację naszego pokoju, gdyż wielki tygrys na ścianie nie przypasuje w każdym z nich. Dlatego czasami lepiej jest stawiać na bardziej uniwersalne wzory, np. geometryczne, które będą korzystnie wyglądać we właściwie większości pomieszczeń, nadając im gustownego wyglądu. Jeśli jednak wybrany motyw po pewnym czasie nam się znudzi, z łatwością można ściągnąć tapetę, by nakleić nowy wzór.

Nie pozostawi śladu na ścianie, dlatego nawet gdy tym razem będziesz chciał ją zwyczajnie pomalować, wykonasz to bez żadnego problemu.

Niezbędny jest Ci link do wpisu? Nie przejmuj się. W naszym następnym artykule znajdziesz to, czego szukasz. Zachęcamy!

Fototapety są niebywale wytrzymałe, o ile wybierzemy właściwy materiał, na jakim będą nadrukowane. Najmniej trwała jest tapeta (zobacz również fototapeta na wymiar) papierowa, z tej przyczyny lepiej jest zakupić tapetę lateksową bądź winylową, a szczególnie winylową z podkładem fizelinowym, jaki zwiększy jej krycie. Aby jeszcze wzmocnić jej wytrzymałość, warto pokryć ją laminatem. Fototapety to doskonały wybór do każdego domu, więc i Ty zaaranżuj z nimi przyjemne wnętrze.

Tags: miasto, motyw, lateks, zdjęć