Oszczędzające miejsce łóżka do pokoiku dla dzieci.


Jeśli ktoś przesypia 1/3 całego życia, musi sypiać komfortowo i budzić się wyspany. A do tego to jego łoże musi zajmować tyle przestrzeni, żeby móc pomieścić dodatkowe meble, a po jego rozścieleniu móc swobodnie się ruszyć. Czy to jest wykonalne? Jak zorganizować sypialnię, by była wygodna? Czy łóżka dwupiętrowe w pokoikach dziecięcych nadal są w modzie?

łóżko dziecięce
Author: happy_serendipity
Source: http://www.flickr.com
Kwestia sypialni dla dorosłych jest stosunkowo prosta – poza łóżkiem dla pary musi mieścić jeszcze jakąś szafę będącą garderobą, albo komodę na bieliznę pościelową i już. Łóżka do sypialni są dość duże i wygodne, nie składają się, ale podczas dnia mogą być pościelone. Sypialnia dla dorosłych ma konkretne ”zadania” i tyle. Jednak pokoje dziecięce poza tym, iż są dziecięcą sypialnią, bardzo często muszą mieć jeszcze dodatkowe miejsce na stolik do nauki, przestrzeń do zabawy i mebelki do trzymania w nich ubranek i zabawek i książek. Przy organizowaniu pokoju dla dzieci należy zdobyć się na pokojowe rozwiązania. W przypadku dwójki maluchów, dość funkcjonalny wymiar posiadają łóżka dwupiętrowe - , bo zajmują połowę miejsca. Lecz popularne są także tego typu zestawienia, iż łóżko (łóżko producent) jest na górze, a na dole miejsce do pracy – stolik albo kanapa czy też inne siedzisko z półkami na maskotki i książki. Modne są również łóżeczka dla dzieci z szufladą (na przykład: ). Bardzo funkcjonalne rozwiązanie którym jest pojemnik pod łóżkiem umożliwia przechowywanie tam bielizny pościelowej w trakcie dnia. Jeżeli szuflad jest więcej, można uczynić z nich ”szafkę” na dodatkowe zestawy poszewek lub ubranka dzieci.spiące dziecko
Author: kala blankenship
Source: http://www.flickr.com
Łóżeczka dla dzieci z szufladą są pomyślane w taki sposób, żeby spożytkować miejsce pod łóżkiem jako schowek, lecz możemy też spotkać łóżko do sypialni dla maluchów, w którym szuflada otwiera się i tworzy drugie łóżko - łóżko łóżko z metalową ramą do sypialni. Zmodernizowane rozwiązania ułatwiają urządzeni pokoju tak, by był komfortowy i funkcjonalny. Łóżko pełni rolę mebla wypoczynkowego, lecz także skrzyni na zabawki czy mini- garderoby, co sprawia, że do pokoju dziecięcego można ustawić mniejszą ilość mebelków i uniknąć wrażenia zatłoczenia, a pozostać przy pełnym wyposażeniu. Posunięcie jest atrakcyjne, zwłaszcza gdy mamy więcej niż jedno dziecko.

Tags: zabawki, pościel, wypoczynek, wygoda