Optyczne powiększenie i pomniejszenie pokoju


Nasz wzrok często płata nam figle. Co jednak ważne, zdarza się, że niedoskonałość wzroku można wykorzystać na plus. Projektanci wnętrz znają odpowiednie sztuczki.
Salon w nowoczesnym stylu
Author: mattwalker69
Source: http://www.flickr.com
Jedne pomieszczenie są obszerne, inne niewielkie. Nie jest to jednak równoznaczne z tym, iż w niewielkim pomieszczeniu zawsze będziemy czuć niedobór przestrzeni, a w dużym jej zbyt dużą ilość. Wręcz przeciwnie, odpowiednio zaaranżowane wnętrze sprawi, że niewielki pokój zacznie sprawiać wrażenie większego, a duży zacznie sprawiać wrażenie mniejszego. Jakiego rodzaju sztuczek da się użyć, żeby zmanipulować wzrok? Dowiesz się zaglądając na (w jaki sposób optycznie powiększyć pokój? dowiedz się na wszystkim warto mieć na uwadze właściwą liczbę elementów w aranżacji. Niewielkie przestrzenie nie nadają się do ustawiania dużej ilości obiektów.

Zgodzisz się chyba, że powyższy tekst jest nieszablonowy. Jeśli zatem chcesz poznać go głębiej, zobacz info (https://sensive.pl/) będące w tym serwisie.

Łatwo w ten sposób przeładować pomieszczenie i wywołać odczucie małości. Praktyczne okażą się tu meble wyposażone w ukryte schowki i półki. W ten sposób bez problemu ulokujemy dużą ilość rzeczy na ciasnej przestrzeni.Nowoczesny wystrój salonu
Author: designmilk
Source: http://www.flickr.com
Następy dobry pomysł to wykorzystanie luster. Obszerne lustro w sypialni czy przedpokoju jest w stanie sprawić, iż pomieszczenie będzie wyglądać na o wiele większe.

Duże znaczenie ma również wybór barw. Jaśniejsze kolory są w stanie wyraźnie optycznie powiększyć pokój, natomiast ciemne barwy istotnie go zmniejszą. W niewielkim pokoju czy korytarzu lepiej stosować więc jasną kolorystykę. Kiedy chcemy „powiększyć” metraż, pomóc mogą też poziome pasy.

Tak samo jak jak wtedy, gdy chodzi o ozdoby i inne elementy aranżacji, dobierając barwy musimy pamiętać o umiarze. Za duża liczba barw zaowocuje wizualnym bałaganem, a to mocno zmniejsza wnętrze. Najlepiej wybrać maksimum trzy barwy.

Tags: meble, Wnętrza, pokój, sypialni