Odbiór techniczny lokalu - na co trzeba zwrócić uwagę?


Odbierając mieszkanie od dewelopera, bezsprzecznie musimy dobrze się do tego przygotować. Profesjonalny odbiór lokalu wymaga specjalnych pomiarów, w związku z tym wskazane jest zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy profesjonalistów. Jeśli jednak pragniemy odebrać mieszkanie samodzielnie, pamiętajmy o paru ważnych sprawach.

Mieszkanie wskazane jest odebrać w dzień, kiedy będzie jasno, ponieważ wówczas bez trudu zobaczymy każde elementy, w tym też uszkodzenia. Odbiór mieszkania od dewelopera (zobacz na stronie: ) ma obowiązek zachodzić pieczołowicie, precyzyjnie i bez pośpiechu.

Sądzisz, że opisane informacje są warte zapamiętania? Świetnie, zatem na pewno szczegółowe informacje (http://www.ulpa.com.pl/kategoria-produktu/maty-i-wykladziny-przemyslowe/plyty-i-arkusze-gumowe/) opublikowane również Cię zainteresują.

Deweloper nie ma prawa nas pospieszać, zdołamy więc bez trwogi oraz na spokojnie obejrzeć kompletny lokal. Warto przyjrzeć się wszelkiej części mieszkania, nawet drobnym fragmentom, oraz także wykonać określony pomiar mieszkania. Niezwykle znaczące jest to, aby zwrócić uwagę na wykonanie ścian, okien bądź drzwi, wykonanie posadzek bądź wentylację. Zwróćmy również uwagę na jakość użytych materiałów.


migawka - dom
Author: Hugh Llewelyn
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli, idąc na odbiór mieszkania od dewelopera, ujrzymy w lokalu jakieś wady, to potrzebne będzie ich zanotowanie w raporcie zdawczo-odpornym. Protokół jest dla nas zabezpieczeniem, wobec tego wypada wypełnić go ogromnie dokładnie. Jeśli nie zostanie to wykonane, wtenczas nie dowiedziemy, że w lokalu były jakieś wady, natomiast deweloper nie będzie musiał odnawiać usterek. Nie umawiajmy się nigdy na słowo - wszelka rzecz bezwarunkowo musi zostać zamieszczona w protokole.

Mnóstwo osób kupuje obecnie lokale w Warszawie, odbiór techniczny mieszkania Warszawa, będzie taki sam, jak w innych miastach, takich jak Gdynia albo Kraków - koszty technicznych idbiorów.

Jeżeli pragniesz uzyskać podobne dane na omawiany wątek, to najpierw zobacz tutaj oraz przenieś się do serwisu (http://www.maragency.pl/kategoria/sitopiaskowniki/43), a odnajdziesz tam szereg świeżych komunikatów.

Pamiętajmy, że w wypadku stwierdzenia usterek, deweloper musi je naprawić w terminie do 30 dni (lub innym wspólnie ustalonym). Dopiero, kiedy wszystko zostanie wyrównane, podpisujemy ostateczny odbiór mieszkania.

Tags: drzwi, części, ekspert, pomoc, sprawozdanie