Należy to przyznać, iż najlepsze są domowe sposoby. Widać to przy wykonywaniu prostych prac


Od czasu do czasu jesteśmy w dużej rozterce, bo nie mamy szans sobie radzić z konkretną sprawą. Tak jest z określonymi zagadnieniami, tym bardziej tymi, z którymi stykamy się na co dzień - jak w domu. Co wtedy zrobić? Może się wydawać, że najdoskonalsze rezultaty przynoszą porady domowe, takie przekazywane z pokolenia na pokolenie, najlepiej zaś to widać patrząc na przykład usuwania plam. Zresztą, przekonajcie się sami.

sprawdź więcej
Author: erizof
Source: http://www.flickr.com
Usuwanie plam przy pomocy wywabiaczy, często pozostawia ślady, dlatego bezpośrednio po wywabieniu zaleca się suszenie tego miejsca nie za gorącym powietrzem pochodzącym z suszarki do włosów. Wywabianie plam za pomocą rozpuszczalnika, powinno być wykonane precyzyjnie. Trzeba zwracać uwagę, by rozpuszczalnik był także dokładnie usunięty, w przeciwnym wypadku na około odplamionego miejsca utworzy się zaciek , czyli tzw. otoczka - polecane sposoby na usuwanie plam.

Usuwanie plam z atramentu jest możliwe poprzez zamoczenie tkaniny w gorącej wodzie z solą, a następnie polanie plam spirytusem. Do usuwania tego rodzaju plam możemy wykorzystać również soku z cytryny. Jeżeli plamy są na wykładzinie, to mamy szansę je usunąć wylewając na nie mleko a następnie sól kuchenną.

Kiedy uznasz, że pomocne byłyby uzupełniające artykuły na opisywany temat, to kliknij tutaj i zobacz ponadto inne wiadomości (http://www.interdeko.pl/produkty/rolety-materialowe.html).

Po godzinie wytrzeć wszystko mokrą gąbką. Świeże plamy na dywanie trzeba szybko przysypać grubo solą i zostawić na kilka godzin. Sól trzeba wymieniać co jakiś czas na czystą. Pod koniec zmyć wodą z mydłem. Tkaniny ,możemy zamoczyć w gorącym mleku i uprać w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła, a w razie trudnych plam do prania dodać nieco spirytusu mydlanego. Plamy z mebli możemy usunąć bez problemu sokiem z rabarbaru.

Suszące się ubrania
Author: Denis Postle
Source: http://www.flickr.com
Usuwanie plam z buraczków dokonujemy wycierając je błyskawicznie mokrą gąbką lub (fototapety ścienne-lemonroom.pl) wypłukiwanie w zimnej wodzie i moczenie całą noc. Wywabianie plam jest dobre również jeżeli będziemy wcierać nierozcieńczony detergent i będziemy płukać.Mokra jeszcze plamę trzeba posypać boraksem i polać gorącą wodą. Usuwanie plam z buraczków już zaschniętych, można dokonać poprzez płukanie w zimnej wodzie, a w dalszej kolejności posypanie ich boraksem i pozostawienie na około 8 godzin.

Usuwanie plam od cukru karmelowego ma szansę stać się trudne jeśli pozostawimy je na znaczniejszy czas bez ich usunięcia z tkaniny. Także zaschnięte plamy są trudniejsze do usunięcia, dlatego najlepiej jest jeszcze nowe plamy wypłukać w zimnej wodzie z płynnym detergentem , a gdy to niezbędne jeszcze w rozcieńczonym perhydrolu.Tags: plamy, wywabiacz, Wywabianie plam, plamy z buraczków, zaschnięte plamy