Najmodniejsze wnętrza z fototapetą


O tym, że wszelkie dekoracje ścienne są trendy, wiemy od kilku lat. Naklejki, tapety i fototapety szturmem zdobyły serca projektantów wnętrz, którzy projektują z ich udziałem niepowtarzalne, odważne oraz zaskakujące aranżacje.
Fototapety są dobrym przykładem tego, jak szybko i całkowicie zmienna jest moda i gust. Nie dawno, bo w latach 90. była ona synonimem kiczu.

Szczegółowe wiadomości na zaprezentowany w naszym artykule są Ci niezbędne? Bez paniki. Wejdź w poniższy link i wszelkie inne wątki tu otrzymasz. Zachęcamy!

Obecnie dzięki grafikom wielkoformatowym, nowej technologii i innowacyjnym materiałom aranżacja wnętrza może uzyskać indywidualny styl i całkiem nowy look. Materiały wykorzystywane do ich nadruku należy dobrać , dla każdego rodzaju pomieszczenia, które ma zostać w ten sposób udekorowane.fototapety na wymiar
Source: art.widi.pl
czym kierować się przy wyborze fototapety?Wśród ofert sprzedaży znajdziemy trzy rodzaje podkładów do nadruku fototapet, są to: folie (tkaniny poliestrowe), podkłady lateksowe i winylowe. Najchętniej kupowanym oraz najtańszym rodzajem są oczywiście folie. Najokazalej wyglądają naklejone na całkiem równiutkie powierzchnie, np. meble, drzwi wewnętrzne czy drzwi szafy przesuwnej.

Jeśli zainteresowała Cię taka kwestia, bez wahania kliknij ten odnośnik - to opracowanie (www.czystal.wroclaw.pl/) na pewno też okaże się warte Twojego zainteresowania!

Fototapety na foliach na pewno sprawdzą się w roli dekoracji pokoju dziecka.

Drugim typem są fototapety (fototapety na ścianę - sprawdź ofertę) sporządzane na podkładzie lateksowym. Są niezwykle wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, czyszczenie detergentami. Dzięki tym wyjątkowym właściwościom nadruki na podkładach lateksowych można naklejać w każdym wnętrzu i w dowolnym miejscu, np. w przestrzeni między szafkami w kuchni czy w łazience pod natryskiem. Nie znaczy to jednak, że stosowane są jedynie do pomieszczeń które wymagają użycia specjalistycznych materiałów, odpornych na uszkodzenia, intensywne czyszczenie chemią oraz długotrwały kontakt z wodą. Fototapety na podkładzie lateksowym tak samo stylowo sprawdzą się w roli dekoracji ścian w salonie, sypialni lub przedpokoju.

Fototapety winylowe są nadrukowywane w rzeczywistości na podkładzie z fototapetą, do którego dodatkiem jest winyl. Tego rodzaju podkład jest bardzo trwały, ale także drogi oraz trudniejszy do montażu. Warto zaznaczyć, że ściana pod tego rodzajufototapetą „nie oddycha”, toteż nie poleca się stosownie jej na całej powierzchni ściany.

Tags: folie, pokój, aranżacja, fototapeta, podkłady, lateks, fizelina