Nadchodzi śnieg!


Kończy się miesiąc ostatnich porządków w ogródku i przygotowania do zimy. Jakie prace musimy wykonać w ogródku w listopadzie? Przygotowanie ogrodu do sezonu zimowego.

ogród - zdjęcie
Author: UC Davis Gateways Project
Source: http://www.flickr.com
Jeśli nie poczyniliśmy tego przedtem, listopad to ostatnia chwila na przygotowanie rabatek na przyszłoroczny sezon. Gleby po przekopaniu nie zgarniamy, ale pozostawiamy ją w tzw. ostrej bruździe (wówczas lepiej będzie gromadziła się wilgoć z opadów). Ziemię przekopujemy po rozrzuceniu nawozów fosforowych, zaś na ziemiach zwięzłych, także nawozów potasowych. Większa część roślin najlepiej rośnie w podłożu o odczynie nieco kwaśnym lub obojętnym.

Uzupełniające wiadomości odnośnie omawianego zagadnienia także są niebanalne - więcej pod wskazanym adresem (http://www.baltic-park.com.pl/oferta-apartamenty-w-pogorzelicy.htm). Kliknij zatem tu i zobacz, że to prawda.

Zbadajmy więc odczyn gleby w naszym ogródku a jeśli jest nazbyt mały (ziemia zakwaszona) to uskutecznijmy zabieg wapnowania. Potrzebną dawkę nawozu wapniowego rozsiewamy równomiernie na całej powierzchni poletka, rabaty, trawnika oraz skrupulatnie mieszamy grabiami z wierzchnią warstewką gleby - ciekawe mastercook.Altany ogrodowe oraz sprzęty jakich nie chowamy na zimę trzeba ochronić warstewką dobrej farby. Ogrodzenia panelowe także ochraniamy w taki sam sposób. Trawnik należy kosić, tak długo jak rośnie trawa. Jeżeli październik był ciepły, to nawet z początkiem listopada kosimy trawniki. Zgarniamy liście, jakie spadły z drzew oraz krzaków. Nie zostawiajmy ich na trawniku, bowiem utworzą wówczas nieprzepuszczalną dla powietrza powłokę, co sprzyja rozwojowi pleśni .

ogród przed zimą
Author: hortulus
Source: http://www.flickr.com/photos/hortulus_aptus/2498269294/
Nie zapomnijmy o zamknięciu dopływu wody do kranów zainstalowanych w ogródku oraz spuszczeniu wody z rur doprowadzających, ażeby podczas mrozów woda nie rozsadziła armatury wodnej. Musimy też opróżnić z wody wszelakie zasobniki pozostawione na zimę w ogródku, żeby nie popękały w trakcie silnego mrozu. Powinniśmy też oczyścić, naoliwić jak też schować do suchego pomieszczenia wszystkie przyrządy wykorzystywane w czasie sezonu w ogródku. Ostrzymy te z nich, jakie tego wymagają a także reperujemy te, które są zepsute. Skrupulatnie oczyszczamy również kosiarki do trawników, odkręcamy, konserwujemy noże.

Jeśli niniejszy materiał jest dla Ciebie przydatny, sprawdź źródło (https://sklep.dobroplast.pl/okno-pvc-avantgarde-9000-hs/) a odnajdziesz tam podobne wiadomości. One także na pewno będą dla Ciebie interesujące.

Kiedy już wykonamy te wszystkie czynności, można ubrać naszej wiecznie zielone drzewka ogrodowe w ozdoby świąteczne. Dokładnego czyszczenia a także konserwacji wymaga również grill ogrodowy. Od teraz będziemy do wypiekania kiełbasek używać piecyków Mastercook -

Tags: ogród, drzewa, trawnik, nóż