Na jakie kryteria zwracać uwagę podczas selekcji producentów armatury przemysłowej. Często spotykane pomyłki, których trzeba unikać.


W koncernie zorientowanym na systematyczność produkcji, jak również troszczącym się o bezpieczeństwo ludzi i maszyn, armatura przemysłowa ma sporą rolę. Jest elementem jakiego nie może zabraknąć na wielu liniach technologicznych.

Elementy jakimi kierują się osoby zamawiające aramturę przemysłową

armatura i ceramika
Author: Grupa Armatura
Source: Grupa Armatura
Armatura przemysłowa nie jest komponentem magazynowanym przez właścicieli przedsiębiorstw, prowokowałoby to zamrożenie środków pieniężnych. Jednak do sprawdzonych wytwórców aramtury przedsiębiorcy z przyjemnością powracają - nie ma powodu aby zastępować produkt, który dobrze wypełnia swoją rolę. Kupno aramtury zwykle spowodowane jest awarią maszyny.

Zazwyczaj o rzeczach, które nam mogą się spodobać dowiedzieliśmy się na bazie oceny. Może tak będzie w tej sytuacji, ponieważ zapraszam do lektury (https://www.meblemwm.pl/lozka-do-sypialni-z-materacem) pokrewnego tekstu.

Inne motywy kupna to planowana rozbudowa aparatury lub jej unowocześnienie. Głównym czynnikiem decydującym w trakcie kupna armatury jest jej wytrzymałość, jak również ekspresowa dostawa. Przedsiębiorstwa nie mogą zgodzić się na zastopowanie produkcji, a przecież nie gromadzą elementów wymiennych.Dobrze przyjmowane jest kiedy wytwórca armatury trzoszczył o klienta nawet po dokonaniu sprzedaży - to znaczy umożliwiał serwis, gwarancję i dbał o bycie stale osiągalnym, np. poprzez łączność telefoniczną. Istotne by wybrać wypróbowaną markę, np. Legris, będąca na rynku od 2004 r., w ofercie ma m.in przepustnice, zasuwy nożowe, zawory iglicowe, również zawory zwrotne, filtry, napędy elektryczne, osprzęt gazowy lub parowy. Także produkuje poziomowskazy czy elektrozawory. Legris poszczycić się może rozwiniętą listą usatysfakcjonowanych przedsiębiorstw, które z nią współpracowały. Firma wytrwale dąży ku usprawnienia swoich produktów.

armatura i ceramika
Author: Grupa Armatura
Source: Grupa Armatura
Częste pomyłki jakie przytrafiają się przy zamawianiu armatury

Często zdarza się, że nietrafnie ocenimy jakiego pokroju zaworu potrzebujemy. Zdarza się błędne zdefiniowanie efektywności przepływowej zaworu, czy błędne ustalenie ciśnienia w okresie pracy i w pozycji zakręconej. Pomyłkowy wybór materiału, uszczelnienia czy nie uwzględnienie flashingu to także niejednokrotne zdarzenia, jak warto przeczytać arapneumatik. By ustrzec się od tego typu błędów producenci proponują zawsze konsultację z przedstawicielem producenta, który posiada specjalistyczne przygotowanie, dzięki czemu ustrzeżemy się gafy.

Tags: rynek, producent, dostawa