Montowanie złączy z pomocą obejm


Obejmy zaciskowe posiadają niezwykle duże przeznaczenie. Produkowane są też z przeróżnych tworzyw, zależnie od użyć. Opaski, obejmy zaciskowe i tuleje zaciskowe umożliwiają montaż końcówek i sprzęgów do węży przemysłowych.

Rury
Author: Armacell
Source: Armacell
Ich ścisły dobór i montaż posiada podstawowe znaczenie dla bezpieczeństwa użytkowań przewodu. Łącząc odpowiedni typ elementu montażowego, powinno się wziąć pod uwagę rodzaj instalowanej końcówki budulec i grubość ścianki. (Dystrybutor elementów złącznych) Określone są do szybkiego powiązania pakietów drutów, kabli, węży, tulei.

W niektórych wypadkach potrzebne są obejmy zaciskowe odporne na warunki atmosferyczne i agresywne chemikalia nietoksyczne, niezapalne, wytrzymałe na wysokie temperatury. Posiadają duży zakres zastosowań, także w przemyśle okrętowym, kopalnictwie i otoczeniach narażonych na korozję. Występują w rożnych szerokościach i są nader mocne.

Cechuje je wielka wytrzymałość na warunki pogodowe, szczególnie na postępowanie znacznych temperatur, niepomyślnych czynników zewnętrznych. Opaski stalowe są nietoksyczne, odporne na postępowanie paliw ciekłych, smarów i olejów, także agresywnych chemikaliów. Zdołają być stosowane także w środowiskach korozyjnych.Obejmy zaciskowe służące do efektywnego zamocowania końcówek na węże, są z powodzeniem wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. https://www.metfix.com.pl/oferta/elementy-zlaczne/kolki-sworznie-wpusty-wkrety-dociskowe/ również opaski zaciskowe z zamknięciem przegubowym.Specjalistyczne opaski zaciskowe ze stali kwasoodpornej z samozaciskowym zamkiem kulkowym, umożliwiają przymocowanie opasek bez zastosowania specjalistycznych przyrządów.
Ocynkowane obejmy zaciskowe należą do zazwyczaj użytkowanych opasek do węży o ciśnieniu do 25 bar. Są odpowiednie do środowiska niekorozyjnego. Opaski zaciskowe stworzone z nylonu cechuje nieduża waga, są komfortowe w użytkowaniu i bezproblemowe w montażu, nie nastręczają użycia dodatkowych przyrządów, zadzierzgnięcie opaski jest możliwość dokonać ręcznie.

Są również obejmy przeznaczone do zaciskania końcówek nierdzewnych sanitarnych, bądź te przeznaczone do końcówek gatunku hydraulicznego

Tags: montaż, ciśnienie, stal, smar