Meble dla dzieci i młodzieży czyli ważne wskazówki na temat tego, jak wybrać ten element wyposażenia.


Meblując pokój dla świeżo narodzonego niemowlaka trzeba przede wszystkim pamiętać o tym, że będzie to jedynie stan chwilowy. Dzieci rosną bardzo szybko, a jednocześnie w każdym momencie potrzebują mebli dostosowanych do swoich możliwości. Dlatego też jeżeli ktoś myśli, że meblowaniem pokoju dla dziecka można się będzie zająć tylko raz, to będzie w dużym błędzie. W pierwszych kilku latach życia maluchowi przede wszystkim potrzebne będzie odpowiednie łóżeczko w wyjmowanymi szczebelkami.

pokój dziecięcy
Author: Phil Manker
Source: http://www.flickr.com
Wprawdzie są rodzice, którzy biorą malucha do swojego łóżka, jednak nie jest to polecane wyjście. Poza łóżeczkiem przydatna będzie także spora komoda, w jakiej można będzie przechowywać wszystkie niezbędne akcesoria i ubranka. Jeśli chodzi u ubranka nie ma dużych problemów, bo są one nieduże i w zupełności starczy na nie nieduża szafka. Taki stan będzie trwał do wieku około trzech lat, potem niezbędna będzie spora zmiana wyposażenia dziecięcego pokoju, oznaczająca przede wszystkim wymianę wszystkich mebli. Jeśli ktoś nie będzie chciał jeszcze raz zmieniać całego wyposażenia, to na tym etapie może pomyśleć o kupnie przede wszystkim łóżka w pełnym rozmiarze. Wówczas w zasadzie powinno wystarczyć do wieku dorosłego, o ile oczywiście materac (zobacz materac kokosowy 90x200) się nie zużyje i nie będzie trzeba go zmieniać.

Kiedy chcesz znaleźć pewne dane, zerknij i sprawdź informację (http://anir.pl/) - tu są jedynie ciekawe oferty. Kliknij, nie rozczarujesz się.

Natomiast resztę mebli warto jednak dopasować do wieku mieszkańca pokoju. Wybranie dorosłego zestawu szaf i szafek może sprawić, że trzylatkowi będzie się z nich trudno korzystało, bo po prostu mogą być dla niego zbyt duże.oryginalne meble
Author: Peter Alfred Hess
Source: http://www.flickr.com
Dużo lepszą opcją będzie zakup niedużego kompletu dziecięcych mebli, a jeżeli ich właściciel podrośnie, wymienienie na większy. Zwłaszcza że nastolatki są już być w dużej części samodzielne i decydować osobiście o tym, co chcą mieć, to i meble dla młodzieży ustawione w ich pokoju również będą chciały same wybrać. Wiele sprzedawanych obecnie zestawów posiada budowę modułową, więc przede wszystkim ich możliwości aranżacyjne są naprawdę duże, a poza tym w razie potrzeby łatwo można coś do nich dokupić.

Tags: pokój, szafa, komoda, meble modułowe