Marzysz o przytulnym mieszkaniu? Zobacz czy meble prowansalskie to coś dla ciebie


Nie za bardzo lubisz „masówy”, nie interesuje Cię sklep, który ma w swojej ofercie produkty, jakie możesz złożyć sam, bo zdajesz sobie sprawę, iż w wielu domach spotkasz takie same zestawy. Preferujesz za to coś w stylu handmade, własne, oryginalne pomysły na wystrój, cenisz sobie oryginalność i na co dzień chcesz otaczać się rzeczami niepospolitymi. Skoro tak, mamy dla Ciebie wspaniałą propozycję, technikę dzięki, której zyskasz wspaniałe rezultaty. Poznaj styl shabby chic.
meble
Tego typu technika to po prostu chęć odmiany, pragnienie, ażeby przedmioty otrzymały drugie życie, interesujący, oryginalny wygląd. Mylą się jednocześnie Ci, którzy myślą, że to renowacja. Nie! Meble shabby chic mają wyglądać jakby podniszczone, trochę pościerane, a gdzieniegdzie z obłażącą farba. Zdziwiony? Uwierz, że efekt jest piorunujący.Shabby chic oznacza „zaniedbany luksus”, stworzyła go, urodzona w Cambridge, a obecnie mieszkająca w USA Rachel Ashwell. Z wykształcenia jest architektem, od zawsze pasjonowała się dekorowaniem mebli (zobacz meble retro) i wnętrz w klimacie „demode”, czyli meble, które zawsze są modne, ponieważ mówią o przeszłości. Styl jest bardzo świeży, powstał w 1989 roku. Jego ulubiony materiał to patyna, a także wszystko, co wygląda wiekowo, obejmując różnorodne odmiany mody vintage, czyli ubrania, biżuterie czy wyposażenie wnętrz. Shabby chic to przede wszystkim kolory pastelowe, czyli mięta, gołębi, róż czy kość słoniowa - poszukaj takich mebli na .

meble
Jeśli pragniesz wykonać swoje własne meble w stylu shabby chic, musisz pamiętać o najważniejszych rzeczach. Jak stary mebel to trzeba go konkretnie wyczyścić z lakieru a także farby, najlepiej do surowego drewna. To taka sama procedura jak przygotowanie przedmiotu do normalnego bejcowania.

Zgodzisz się raczej, że omawiany post jest nieszablonowy. Jeśli więc masz ochotę poznać go głębiej, zobacz info (http://www.cermag.com.pl/pl/oferta/) opublikowane w tym serwisie.

Jak wiemy bejca, żeby wyglądała jak najlepiej powinna wniknąć w włókno drewna. To gwarancja, iż nie będzie się ścierać przy kolejnych zabiegach, jak na przykład robienie przecierek. Może się wydarzyć, że nie uda nam się gruntownie wyczyścić powierzchni przedmiotu. Jeśli tak będzie należy skorzystać z farby akrylowej.

Wykorzystując taką farbę zamiast bejcy powinniśmy po prostu właściwie zmatowić lakier lub farbę. Nie zaszkodzi, kiedy wykonamy jedną i drugą rzecz, następnie natomiast zabezpieczamy taką powierzchnię podkładem gruntującym. Dopiero po tym zabiegu, ażeby przystąpić do malowania powierzchni przedmiotu, przy czym na początku robimy to farbą ciemną, zaś drugą warstwę – jasną farba.

Tags: drewno, meble, farby, Wyposażenie