Klimat skandynawski – idealny w starym budownictwie!


Masz marzenie odnowić swoje mieszkanie w starym budownictwie? Znudził ci się jego standardowy wystrój a nie masz konceptu, jak wykonać wnętrze na nowo? Jest na to opcja! Rewelacyjnym wyjściem jest styl skandynawski! Czy dobrze wygląda w kamienicy?

meble w stylu skandynawskim
Z jakimi kolorami trzeba się zaprzyjaźnić? Przede wszystkim z bielą, szarościami i beżami. Dominować mają jasne kolory, lekkość i prostota. Intensywną czerwoną cegłę musimy trochę stonować farbą w kolorze szarym lub lalka terapeutyczna szmaciana beżowym. Nada to wnętrzu delikatności i subtelności.Czego nie powinno brakować w naszym domu w kamienicy? Dużej i miękkiej sofy, która jest znakiem rozpoznawczym klimatu skandynawskiego. Oprócz niej sporo miękkich poduszek oraz wiklinowych dodatków. Nie powinno być krzeseł, optymalniej wyglądać będą pufy, w których będziemy mogli ponadto coś przechować. Inne meble to standardowe komody i regały. Wszystko w naturalnym kolorze drewna lub zabarwione bielą. Minimalizm przez duże M. Można rozglądnąć się także za kolorowymi chodnikami, obrusami, pledami. Każdy z tych elementów doda wnętrzu charakteru, zrobi się bardziej przytulnie. Co w oknie? Woalowe firany i zasłonka? Zdecydowanie nie.

mieszkanie w stylu skandynawskim
Author: Franc Gardiner
Source: Franc Gardiner
Styl skandynawski odrzuca tego typu dekoracje, ponieważ przez okna (zobacz okna od producenta) ma dochodzić do pokoju jak najwięcej światła. W budynku zazwyczaj są wielkie okna, także lepiej aby dochodziło do pomieszczenia jak najwięcej światła. Czy ten styl pasuje do kamienicy? Jak najbardziej. Zazwyczaj szare, nieodmalowane pomieszczenia, dzięki ulepszeniom i kilku rzeczom w stylu skandynawskim nabiorą zupełnie innego charakteru. A bordowa cegła nie będzie już taka mocna!

Więcej pomysłów możesz poszukać na stronie:

Tags: meble, mieszkanie, Wystrój, M3