Kilka przykładowych informacji na temat fototapet, gdzie wykorzystuje się poszczególne typy podkładów.


Jednym z najbardziej popularnych metod obecnie na wykończenie ścian w domach i mieszkaniach są obecnie fototapety. Są one dającą dużo większe możliwości kontynuacją tradycyjnych tapet, jakich sporym minusem była dość ograniczona liczba motywów i kolorów. Ograniczenia tego nie mają fototapety, bo można na nich nadrukować w zasadzie wszystko, co się będzie chciało.


fototapety na wymiar
Author: www.twojagaleria.eu
Source: www.twojagaleria.eu
Do wyboru są banki zdjęć, czasami liczące parę milionów pozycji, a oprócz tego całkiem spora ilość rozmaitych motywów, napisów i wzorów. Rzecz jasna nie ma też żadnego problemu, żeby podesłać i wykonać na fototapecie własne zdjęcie, ważne jest tylko aby miało ono należytą rozdzielczość i jakość. Tak ogromne możliwości wynikają z tego, że wszystkie fototapety produkuje się niezależnie, na specjalnych drukarkach. Dzięki tym nowoczesnym urządzeniom fototapety na wymiar - takie jak w fototapetach Art.Widi są obecnie bardzo popularną metodą wykończenia wnętrz, pozwalają na naprawdę ogromne możliwości aranżacyjne.

Fototapety nadają się do wszystkich pomieszczeń w domu, ale należy dopasować odpowiedni podkład. Najtańsze w zakupie i najbardziej trudne w układaniu są fototapety papierowe. Wielu ludzi decyduje się na nie ze względu na cenę, jednak przy przyklejaniu lubią robić problemy, jak są niezbyt równe ściany, a oprócz tego średnio ładnie oddają one kolory zdjęć. Dużo lepiej prezentują się pod tym kątem podkłady lateksowe.


fototapeta - Wrocław
Author: DA
Dzięki nieco większej grubości świetnie maskują one wszelakie nierówności na ścianach, a ich ogromnym plusem jest dużo lepsze odwzorowanie barw. Oba te typy tapet nie są mają dużej odporności na wilgoć, więc do bardziej mokrych pomieszczeń typu kuchnia lub łazienka nie specjalnie się nadają. Tam najodpowiedniejsze będą tapety np. na winylowe, najładniejsze, najtrwalsze i niestety najdroższe wśród wszystkich odmian podkładów. Fototapety winylowe wykonane są z tworzywa całkowicie odpornego na wodę, więc nawet systematyczne rozchlapywanie w łazience nic wielkiego im nie zrobi, a zdjęcia na nich prezentujące się naprawdę wyjątkowo.

Tags: zdjęcie, fototapety, tapety