Jakiego rodzaju meble do pokoju gościnnego zakupić? Na co trzeba tu zwrócić uwagę?


Podczas urządzania pokoju gościnnego dużą rolę odrywają tu meble. Niestety, często dla niektórych wybranie odpowiednich mebli jest niełatwą decyzją. Na rynku jest dostępnych tyle modeli i rodzajów mebli, że faktycznie można się pogubić. Nie ma co się z pewnością śpieszyć, tylko dobrze przemyśleć sprawę. W końcu kupienie mebli to poważna, a często dosyć kosztowna kwestia, jednak liczy się również to, że będą nam one służyły na lata. Jakie mamy możliwości wyboru?

pokój gościnny z jasnymi meblami
Author: Carissa Rogers
Source: http://www.flickr.com
Wszystko jest zależne od tego jaki nastrój chcemy osiągnąć. Musimy się zastanowić czy zależy nam bardziej na czymś nowoczesnym, czy może wolimy jednak tradycyjny (zobacz żyrandol klasyczny do salonu) wystrój, a może ponad wszystko ważny jest dla nas przytulny salon. Istotne również w jaki sposób zaaranżowaliśmy resztę domu, aby te przestrzenie do siebie pasowały. Warto też zastanowić się co jest nam w takim pokoju potrzebne. Z pewnością nie ma sensu strasznie zagracać tej przestrzeni, ale bardziej zdecydować się na kilka pojedynczych sztuk tworzących spójny wystrój. Przykładowo mogą to być półka na książki, komoda, szafka pod telewizor, sofa i niewielki stolik (zobacz stolik kawowy) kawowy. Wszystko jest zależne od naszych potrzeb. Natomiast trzeba powiedzieć, że złote lata meblościanek odchodzą już do przeszłości. Dawniej, jak nie było dużego wyboru, było to czymś oczywistym. Teraz natomiast, już nie jesteśmy zmuszeni posiadać jeden typ umeblowania.Dosyć popularnym trendem ostatnio są meble dębowe (przykłady na Są świetne do większych pomieszczeń, w których nie zdominują tak strasznie przestrzeni swoją masywnością. Oprócz tego są niesamowicie eleganckie. Świetnie nadadzą się do takich reprezentacyjnych pomieszczeń w domu. Nie powinno się z nimi oczywiście przesadzać, dlatego często świetnie sprawdzają się jako pojedyncze sztuki ustawione w pokoju. Więcej stylu będzie mieć masywna, solidna komoda, niż taka nowoczesna, która bardziej nada się do pomieszczeń typu sypialnia.

Poza tym takie meble wykonane z dębu, są niesamowicie solidne i posłużą nam na lata, co powinno z pewnością w jakimś stopniu zrekompensować nam koszty, które wiążą się z ich zakupem. Poza tym ta tradycyjna klasyka jest ponadczasowa i nie wychodzi tak szybko z mody, jak z roku na rok zmieniające się trendy nowszych mebli. Nawet w towarzystwie nowej kanapy będą wyglądały świetnie, a niejeden producent mebli wypoczynkowych oferuje ogromną ofertę mocnych oraz trwałych kanap, w szerokiej gamie kolorystycznej W ten sposób z pewnością uda nam się dopasować coś odpowiedniego.

Tags: dom, meble, sypialnia, pokój, salon, kanapa