Jakie są typy drzwi zewnętrznych oraz wewnętrznych jakie się montuje w większości domów i mieszkań.


Drzwi są istotnym elementem wyposażenia domów oraz mieszkań, spełniają one nie tylko funkcję użytkową, ale także dekoracyjną. Generalnie drzwi można podzielić na dwa główne rodzaje, to znaczy drzwi zewnętrzne i wewnętrzne.


drzwi do domu
Author: INVADO
Source: INVADO
Pomimo że wszystkie nazywają się drzwiami, to w praktyce odmienna jest ich budowa, użyte materiały i przede wszystkim przeznaczenie. Zewnętrzne drzwi chronią wnętrze domu czy mieszkania przed atmosferycznymi czynnikami i nieproszonymi gośćmi, więc muszą być zrobione porządnie i solidnie. W domach najczęściej montuje się drzwi zrobione z drewna, często z szklanymi szybkami, które dają im sporo stylu. W mieszkaniach raczej szklanych elementów się nie widzi, tu panują pełne wersje wykonane z drewna lub stali. Przy wyborze drzwi - www.invado.pl/ - zewnętrznych bardzo istotne jest, aby posiadały one odpowiednią klasę zabezpieczenia. Zamek musi być atestowany, ciężki do sforsowania, powinny także mieć przeciwwłamaniowe bolce i jedną ze ścian z blachy, utrudniającą ich wyważenie.

Z kolei wewnętrzne drzwi będą zasłaniać tylko dane pomieszczenia, więc w ich przypadku solidne zamki i grube ścianki raczej nie są potrzebne. drzwi wrocław stosowane w środku mieszkań można generalnie podzielić na cztery podstawowe grupy. Najpopularniejsze są klasyczne drzwi (sprawdź drzwi metalowe marki Dierre) ze skrzydeł, wieszane w futrynie i otwierane na jeden bok.


drzwi wrocław
Author: Porta KMI Poland
Source: Porta KMI Poland
Występują one w paru rozmiarach i bardzo dużej liczbie wzorów i modeli wykonanych z płyt meblowych, MDF lub drewna. Często mają one duże powierzchnie ze szkła, co nie tylko może dodać stylu, ale także powoduje, że w mieszkaniu czy domu będzie jaśniej. Dużą popularnością również się cieszą drzwi przesuwne - zobacz - bardzo dobrze sprawdzają się one przykładowo w niewielkich pomieszczeniach, w jakich na klasyczne drzwi po prostu nie byłoby miejsca. Wiesza się je na specjalnych szynach, i tak naprawdę będą potrzebować tylko kilkanaście centymetrów przestrzeni przy samej ścianie. W niektórych domach można też spotkać drzwi harmonijkowe, ich dużym plusem jest to, że mogą się składać jak parawan.

Tags: dom, mieszkania, zabezpieczenia