Jaki potencjał drzemie w produkowanych współcześnie bloczkach komórkowych, produktowa oferta firmy hplush.


Współczesne budowlane materiały powinny mieć jak najmniejszą cieplną przepuszczalność, przez co stawiane z nich obiekty charakteryzują się dużą energooszczędnością. W praktyce jednym z najskuteczniejszych izolatorów ciepła jest zwyczajne powietrze. Dlatego też jakiś czas temu odkryto, aby w typowych cegłach czy pustakach zastosować materiał, jaki w dużym stopniu będzie się składał z maleńkich bąbelków powietrza.


Bloczki z betonu komórkowego są lekkie i wytrzymałe.
Author: Bruk-Bet®
Source: Bruk-Bet®
Było to bardzo ważne odkrycie, bo okazało się, że tak zmienione elementy będą miały znacznie lepsze parametry od tradycyjnych. Jednym z takich budowlanych materiałów jest beton komórkowy, w jakim powietrze zajmuje nawet do 80 procent całkowitej objętości. Dzięki temu obiekty wykonane z takich elementów charakteryzują się znacznie mniejszym zapotrzebowaniem na energię. W chwili obecnej beton komórkowy jest jednym z najnowocześniejszych materiałów, z jakich można stawiać ściany zewnętrzne. Przez swoje parametry pozwala też na konstrukcje jednowarstwowe, w jakich ściany składają się jedynie z niego.

Beton komórkowy zyskuje bardzo dużą popularność w segmenciBeton - (warte przeczytania)owlanych materiałów, a jednym z jego największych producentów jest duńska firma hplush (polecana strona www), mająca również oddział w naszym kraju. Działa ona u nas od dziesięciu lat i od tamtego czasu rozbudowała sieć sześciu produkcyjnych zakładów które wytwarzają elementy z betonu komórkowego.


Bo to właśnie taki beton stanowi podstawę oferty firmy, a w tak naprawdę elementy konstrukcyjne z niego wykonane.włączniku (polecamy nota bene)Asortyment produktów tej firmy jest bardzo szeroki, bo obejmuje elementy o gęstościach od 350 do 700 kg/m3, co jest obecnie jedyną tego typu propozycją na naszym rynku. Bloczki sprzedawane są w bardzo dużej liczbie wymiarów, a wszystkie wykonane są z najlepszych jakościowo materiałów i z bardzo dużą dokładnością. Zaletą produktów firmy hplush jest nowoczesna technologia, która pozwala na uzyskanie tolerancji jednego milimetra, co pozwala na bardzo precyzyjne wykonanie konstrukcji. Oprócz typowych bloczków firma posiada również w ofercie wszystkie potrzebne drobiazgi do połączeń, czyli cienkowarstwowe zaprawy oraz kształtki.

Tags: materiały budowlane, beton, bloczki, beton komórkowy