Jaką mają rolę ogrodzenia dookoła naszych domów, jakie są ich podstawowe rodzaje.


Ogrodzenia pełnią istotne zadanie przy domach i obiektach przemysłowych. Po pierwsze zabezpieczają teren w środku przez przedostaniem się nieproszonych gości, dając jednocześnie bezpieczeństwo osób, które tam przebywają. Ale ogrodzenie chronić również może przed pyłem i hałasem, jeżeli się na przykład znajduje blisko ulicy, a niekiedy i przed możliwością oglądania, co jest po drugiej stronie. Zapomnieć również nie można o roli dekoracyjnej - w pewnym sensie stanowi ono wizytówkę posesji i może świadczyć o guście i statusie właściciela. Z tego też powodu wybór najlepszego ogrodzenia nie jest łatwy, szczególnie jeśli się zechce dopasować je do budynku i otoczenia. Właściwie zaprojektowane ogrodzenie będzie w pierwszej kolejności spełniać wymienione wyżej funkcje, lecz również będzie ładnie się prezentowało. Ogrodzenie swoim wyglądem powinno nawiązywać do charakteru samego budynku, lecz również uwzględnić to, jakie są preferencje w okolicy. Na szczęście wybór różnego rodzaju ogrodzeń będzie tak duży, że każdy żadnego problemu powinien jakieś znaleźć do swoich potrzeb.
pokój po remoncie
Author: Śnieżka
Source: Śnieżka
Najpopularniejsze i stosunkowo tanie ogrodzenie to siatka z drutu naciągnięta pomiędzy słupkami. Mimo że pozornie może się wydawać, że takie ogrodzenia zbyt elegancko nie wyglądają, to przy dobrym wykonaniu i zrobieniu kamiennego murku pod spodem mogą prezentować się dość interesująco. W wielu przypadkach wybierane są także ogrodzenia betonowe Dolny Śląsk, mają one postać gotowych paneli, które należy ułożyć między specjalnie wyprofilowanymi słupkami - assystem.com.pl/Ogrodzenia betonowe są solidne i trwałe, a poza tym stosunkowo szybko je można zbudować. Sporo osób stawia też na klasyczne rozwiązania, to znaczy naturalne drewno. Lecz nie są to już tak popularne sztachety, lecz ciekawie wykonane, pomalowane na jakiś kolor deski, które przykładowo w połączeniu z cegłami lub kamieniami prezentują się naprawdę okazale.


Najdroższe, ale też bardzo nowoczesne i eleganckie są ogrodzenia wykonane z metalu. W wielu sklepach można kupić gotowe panele do montażu, ale jeśli ktoś chce, to może także zrobić tak http://assystem.com.pl/firma.html/J]

Tags: mur, budowa, pomysł, rozwiązania