Jak zachować porządek w pokoju z kominkiem?


Posiadanie domku z ogrodem ma swoje atuty. Ogród jest głównym zaletą dla kogoś kto się przeprowadził z mieszkanka w bloku do własnego domku. Dotąd pragnąc sobie wypocząć wśród przyrody, musiał taki człowiek wybrać się do parku miejskiego zahaczając o kawiarnię w pobliżu. Moja ulubiona to ta, w której znajduje się kominek. Zawsze frapowało mnie jak utrzymuje się porządek w takowym pomieszczeniu. Minęło troszkę czasu i sam stanąłem przed tymże problemem.

zobacz więcej
Author: Optiflame/Glen Dimplex Polska
Source: Optiflame/Glen Dimplex Polska
Zbudowanie takiego kominka to jeszcze nic, chociaż już samo to nie jest kwestią całkiem bezproblemową, gdyż mamy do wyboru parę opcji; zwyczajny kominek przy jakim można wypić ulubione wino bądź inny rodzaj kominka jaki nie tylko sprawi iż będzie nam miło ale ogrzeje cały budynek. Jak w przypadku każdego sposobu ogrzewania opartego na paleniu jakiegoś paliwa powstają popiły, należy więc w jakiś sposób kominek sprzątać. Jest to szczególnie uciążliwe w przypadku kiedy kominek mamy zamontowany w reprezentacyjnym pokoju.Po czyszczeniu paleniska może się okazać konieczne całościowe sprzątanie w salonie. Jest jednak na to rada, starczy zakupić w supermarkecie dla majsterkowiczów tzw. odkurzacz kominkowy. To sprytne urządzenie wyposażone zwykle w zaawansowane filtry. Najlepiej gdyby to były podwójne filtry, ponieważ wtenczas nasz salon będzie dobrze chroniony przed pyłem jak też sadzą.

Doskonały odkurzacz do popiołu powinien posiadać długą rurę tak, aby można było bez trudności dostać się do kanału kominowego.

Jeżeli masz ochotę poznać dane na opisywany wątek, to odsyłam do linka (https://www.meblemagnat.pl/lozka-drewniane-90x200) gdzie odnajdziesz mnóstwo ciekawych informacji, które dokładnie opisują temat.

Oczyszczanie paleniska jest nie tylko kwestią estetyczną ale przede wszystkim sprawą bezpieczeństwa jak też przepisów prawnych. Odkurzacz kominkowy może rzecz jasna być wykorzystany także w obejściu, dla przykładu do usuwania z podjazdu liści czy innych drobnych zanieczyszczeń. Nada się też w warsztacie każdemu majsterkowiczowi. Na pewno żona posiadacza wspomnianego urządzenia będzie zadowolona. Przykłady takich urządzeń prezentuje sklep

Trzeba jednakże pamiętać ażeby popiół jaki chcemy usunąć nie był zbyt gorący, może to bowiem uszkodzić odkurzacz do popiołu. Jest on przystosowany do sprzątania popiołu w temperaturze do dwustu stopni Celsjusza. Przyda się on także kiedy będziemy musieli usunąć pozostałości trawy po koszeniu.

Tags: czyszczenie, palenisko, popiół