Jak wybrać odpowiednią wannę? - czytaj na ten temat więcej


Mimo że w urządzanych przez nas łazienkach coraz częściej dostrzec można kabiny prysznicowe, to i tak wanny nadal cieszą się wielką popularnością. Bardzo dużo osób nie wyobraża sobie, że może urządzić łazienkę, nie wstawiając do niej wanny. Jaki jednak typ wanny wybrać, skoro w sklepach jest ich tak duży wybór?


Wanna jest z całą pewnością podstawowym elementem wyposażenia łazienki. Wybór idealnej wanny nie jest obecnie łatwą sprawą. W sklepach , które prowadzą sprzedaż ceramiki łazienkowej znaleźć można ogromny wybór, począwszy od prostych i tradycyjnych modeli wanien aż po wanny , które mają charakter naprawdę luksusowy. Wśród tych ostatnich znajdują się wanny z hydromasażem - popatrz na wanny z hydromasażem. Wanny z hydromasażem oferowane są w klasycznym kształcie prostokąta, ale można postawić na wannę o asymetrycznym kształcie. Bez wątpienia wanny wychwytowe te mają niezwykle nowoczesny design. Bez względu na to, jaki kształt wanny - bezpłatny dostęp - wybierzemy będziemy mogli skorzystać z masażu w zaciszu swojej osobistej łazienki. Wanna mająca dysze do hydromasażu pozwoli każdemu poczuć się chociaż na chwilę luksusowo.
Łazienka, wanna wbudowana  w schody Filon
Author: Aquaform
Source: Aquaform


Każda wanna wymaga od jej właściciel prawidłowej konserwacji. W przypadku wanien z hydromasażem regularna konserwacja nabiera ogromnego znaczenia. Dbając o nią w odpowiedni sposób, długo będziemy mogli cieszyć się z możliwości wypoczynku w bardzo przyjemnych, wpływających korzystnie na nasze zdrowie, warunkach. Naszym najbardziej istotnym zadaniem jest czyszczenie orurowania wanny. Czyszczenie to powinno się przeprowadzić najpóźniej po wzięciu ośmiu kąpieli.


Jeśli zaniedbamy oczyszczanie orurowania, to w bardzo szybkim czasie dysze gwarantujące nam miły masaż mogą się zatkać. Wykonywane zbyt rzadko czyszczenie to również ryzyko rozwinięcia pleśni i grzybów, a to już stanowi wielkie zagrożenie dla naszego zdrowia. Poza tym z wanny będzie wydostawał się mało przyjemny aromat, kąpiel w takich warunkach z pewnością nie będzie należała do wyjątkowo udanych. Powierzchnię wanny można czyścić dokładnie w taki sam sposób, w jaki czyści się klasyczne wanny. Do kąpieli w wannie z hydromasażem nie wolno dolewać płynów do kąpieli, które naprawdę silnie się pienią, zabronione jest także używanie do mycia ciała zwykłego mydła. Takie środki chemiczne niekorzystnie wpływają na zamontowane dysze.

Tags: łazienka, relaks, mydło