Jak powinniśmy wykonywać cyklinowanie? Jakie zasady są najważniejsze?


Jak wiele razy możemy robić cyklinowanie. Zależy to właściwie od materiału, z którego wykonano drewnianą podłogę. Im drobniejszy wzór posadzki, tym więcej cyklinowań możemy zrobić. Zawsze jednak przed, trzeba spotkać się z profesjonalną firmą, jak cyklinowanie Katowice.


Parkiet przemysłowy można cyklinować przynajmniej cztery-pięć razy, układany na wpust-wypust około cztery razy, natomiast posadzkę z desek - (używane maszyny stolarskie) - tylko trzykrotnie. Jednak ilość cyklinowań będzie większa, kiedy elementy z drewna nie stykają się ze sobą i na parkiecie widoczne są wypukłości. Czasem trzeba zeszlifować nawet parę milimetrów drewnianej deski, by podłoga (http://www.parkietypryczynicz.com.pl/podloga-jesionowa/) była równa. Cyklinowanie bruku oraz parkietu przemysłowego należy zacząć nawet od użycia papieru numer 24, natomiast parkietu układanego na wpust-wypust i desek od numeru 30. Czytaj o cylindrowaniu w Katowicach.
Podłoga
Author: Kopp – Podłogi Naturalnie Doskon
Source: Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe


Użycie tak niskiej gradacji, takiego chropowatego papieru, sprawi, że posadzkę trzeba będzie cyklinować nawet sześć razy. Pierwszy etap cyklinowania parkietu drewnianego musi polegać na wyrównaniu nawierzchni posadzki. Później musimy usunąć rys, jakie pozostają po cyklinowaniu papierami o grubym uziarnieniu. Powinniśmy umiejętnie zmieniać papiery na takie, które posiadają coraz mniejszą grubość ziaren. Używanie papieru o numerze 100 od razu po 40 doprowadzi do tego, że podłoga zostanie zeszlifowana, lecz zostaną na niej zarysowania. Cyklinowanie najlepiej powierzyć fachowcowi, bo złe wykonanie takiej czynności sprawi, że na naszej podłodze powstaną zagłębienia. Kuśmierski - sprawdź ofertę dotyczącą układania parkietów.

Do cyklinowania dobrze jest używać cyklinarek taśmowych, lecz przez wzgląd na ich ciężar cyklinowanie możemy zrobić jedynie na podłodze przyklejonej do podłoża, zaś na pływającej to z pewnością nie wyjdzie. W przestrzeniach ciężko dostępnych, poza grzejnikiem, dobre okażą się szlifierki krawędziowe. Tak jak mowa była wcześniej, cyklinowanie należy przeprowadzić od trzech do pięciu razy, za każdym razem zamieniając papier ścierny na taki o mniej grubych ziarnach. Należy najlepiej tego typu zadanie przekazać sprawdzonej firmie, jaka zajmie się również innymi czynnościami, jak układanie parkietu Katowice.

Tags: podłoga, parkiet, cyklinowanie