Jak niezbędne są w naszym życiu szczegóły i niedoskonałości? Naprawdę ważne, choć staramy się lub nie chcemy ich widzieć


Szczegół robi różnicę, identycznie jak niedoskonałość stwarza coś nowatorskiego. To prawda, że niekiedy drobnostka jest w stanie zmienić spojrzenie na pewną sprawę, a brak doskonałości dopiero odkrywa przed nami rzeczywiste możliwości, takich, których nigdy nie byliśmy w stanie zobaczyć. Których przenigdy byśmy nie ujrzeli, bo byliśmy zaślepieni dążeniem do jak najwyższej doskonałości. Wiedzą o tym perfekcjoniści, oni zawsze wszystko pragną mieć na swoim miejscu, nic nie może wymknąć się spod kontroli. A gdyby tak „zaszaleć”?

ulice miasta
Author: Mario Mancuso
Source: http://www.flickr.com
„Zaszaleć” w takim wypadku oznacza istotnie mało, dla osoby, której daleko do filozofii perfekcjonizmu i porządku, jako coś istotnego.

Jeśli żywo zajmuje Cię prezentowana w tym tekście kwestia, to poza tym zobacz ofertę w serwisie. Niewątpliwie odnajdziesz w niej coś atrakcyjnego dla siebie.

Jakby bowiem osoba, która o każdej sprawie myśli i wszystko musi mieć w najlepszym ładzie zaczęła trochę mniej dbać o swój tryb działania, to dla osoby z zewnątrz ta odmiana mogłaby być niedostrzegalna. A dla samej zainteresowanej, albo jej najbliższego otoczenia, które zna jej idealne funkcjonowanie? To coś by znaczyło.

Odkładając jednakże na bok te dywagacje pragnę powrócić do pierwszej myśli: drobnostka i niedoskonałość, to idealny materiał na ciekawe życie pod wieloma kątami. Znajdźmy prosty przykład. Jeśli zawsze będzie się czepiali szczegółów nigdy nie będziemy usatysfakcjonowani, ponieważ zawsze, ale to zawsze coś nam nie będzie pasowało. Rzadko bowiem te osoby są skłonne powiedzieć: ”tak, jest naprawdę dobrze”, zawsze jednakowoż coś wynajdą. Identycznie z niedoskonałościami. Dlaczego osoby idealne często są samotne? Gdyż poszukują kogoś perfekcyjnego, szukają kogoś kto nie istnieje, kogo nigdy nie znajdą. A gdyby tak spuścić z tonu i wybrać osobę ze wszystkimi jej minusami i niedoskonałościami?

Może stałoby się to trudne, ale z biegiem czasu, kto wie? Może ten stan stałby się normalny, a my potrafilibyśmy to zaakceptować. Tak samo jakbyśmy sobie odpuścili wspaniały wystrój mieszkania. Przykładowo zakupilibyśmy cudowną fototapetę uliczki, lecz nie możemy się nią nacieszyć, ponieważ za każdym razem nam się wydaje, że jest niedokładnie zawieszona, to nie za prosto, to nie tak jak należy i za każdym razem ją przestawiamy. Zamiast tego, połóżmy się wygodnie na łóżku i radujmy się tym widokiem, nie myślmy, że musimy coś zmieniać, coś robić, bez stresu, nic się nie wydarzy. Nie dopuszczajmy nawet tego typu myśli. Świetne propozycje takich fototapet zobaczymy na .

Tags: materiał, wystrój mieszkania