Jak dopasować lampy do domu?


Od zawsze światło wyznaczało nam rytm dnia. Smaczne śniadanie w zalanej słońcem kuchni zapowiada dobry dzień. Natomiast kiedy przygotowujemy się do snu, zależy nam by się wyciszyć i uspokoić. Instynktownie więc wyłączamy oświetlenie.


Czarodziej w salonie

lampy stojące: stojące
Author: Amanda Halprin
Source: http://www.flickr.com
Najtrudniej jest oświetlić salon. Na tej przestrzeni toczy się życie rodzinne, odpoczywamy, przyjmujemy gości. Pokój ten wymaga zatem większego skupienia z naszej strony. Zwłaszcza kiedy zadbaliśmy w domu o ciemne meble, mięsiste zasłony, a ściany pokryliśmy ciemną farbą. Taki wystrój ogranicza dopływ światła i nawet większy żyrandol nie wystarczy. Potrzebować będziemy różnych lamp. Dobrze będą się prezentowały kinkiety – po jednym z każdej strony kominka lub podkładka pod fotel na kółkach okna. Stojące lampy nowoczesne - zobacz pod tym linkiem, z kloszem skierowanym w dół niech cieszą nasze oko przy fotelu, w którym lubimy się relaksować. Jeśli pokój dzienny jest pokaźnych rozmiarów i na dodatek połączyliśmy go z kuchnią - oświetlenie podkreśli nam kącik do pogawędek i słuchania muzyki.


Pomocnik w kuchni

Niezbyt mocne lampki halogenowe nad blatem roboczym w kuchni są konieczne – w przeciwnym razie nasz cień zasłoni miejsce pracy. Dodatkowo możemy też lampę na dłuższym kablu zamontować nad stołem kuchennym. Psychoterapeuta w sypialni. W sypialni mamy się wyciszyć, najlepsze więc będzie światło delikatniejsze. Kinkiet nad lustro wprowadzi intymną atmosferę, a lampki na szafkach nocnych umożliwią nocne czytanie.


Drobne oszustwa

lampy
Author: Technolux
Source: Technolux
Światło tuszuje niedoskonałości domu. Jeśli wprowadziliśmy się do przepastnego loftu i przeszkadza nam mało przytulna przestrzeń, zafundujmy sobie lampy wiszące ze światłem skierowanym w dół. A jeszcze lepiej, postawmy na w pełni indywidualną i designerską lampę loftową - oświetlenie industrialne. Pokój o kształcie autobusu wyda się szerszy, jeżeli dłuższą ścianę oświetlimy intensywniej niż pozostałe. Światło punktowe zaakcentuje ściany z łupka, belki stropowe czy ciekawą obudowę kominka.


Odwiedźmy sklepy z oświetleniem, zwróćmy się po radę do kompetentnej obsługi sklepu, rozważmy nasz wybór, gdyż odpowiednio dobrane światło naprawdę może postawić kropkę nad „i” przy aranżowaniu przestrzeni.

Jeżeli ciekawi Cię tematyka przedstawiana w niniejszym tekście, sprawdź pełną ofertę (http://brumet.com.pl/odwodnienia-nierdzewne/), a z pewnością okaże się ona dla Ciebie godna uwagi.

W sieci znajdziemy wiele sklepów z lampami, które doskonale sprawdzą się zarówno w stonowanych, nowoczesnych jak i minimalistycznych wnętrzach domów. Sklepy zapewniają profesjonalną pomoc w dobrze oświetlenia, a co najbardziej istotne dają gwarancję pewnych i szybkich zakupów. Zobacz tutaj: Rekoforma.

Tags: oświetlenie, światło, kuchnia, kinkiet, blat