Interesujące metody na zaaranżowanie przedpokoju


Pierwsze pomieszczenie, do którego wchodzimy w czasie odwiedzin u krewnych czy przyjaciół, to przedpokój. Małe pomieszczenie stanowi węzeł komunikacyjny całego mieszkania. Jak właściwie je urządzić?
Zależnie od tego, jak rozplanowana jest przestrzeń przedpokoju możemy wnętrze zaplanować na parę sposobów.
schody
Author: Bill Wilson
Source: http://www.flickr.com
Pierwszym z nich jest zastawienie jednej ze ścian szafą wnękową z przesuwanymi drzwiami. Odpada nam wtedy problem przechowywania obuwia i kurtek, a szafa może również być dobre miejsce na inne części ubrań, dzięki czemu nie będziemy zmuszeni zakupić szafę do salonu.

Jeżeli pragniesz pogłębić swoją znajomość rzeczy w tej tematyce, to czytaj tu kinkiet ruchome ramię kolejne treści. Wystarczy kliknąć w ten link.

Gdy w drzwi szafy wstawimy lustra, nawet mały korytarz będzie się wydawał znacznie większy. Pozostaje nam jedynie postawić taboret, albo niewielką pufę na którą siądziemy zmienić buty i stojak na parasole. Wystarczy pomysł na nasz przedpokój, a nasze przebywanie w domu stanie się wygodniejsze.przedpokój
Author: Peter Alfred Hess
Source: http://www.flickr.com
Czasem jednak mamy większym mieszkaniem, w którym jest duży korytarz. Mamy wtedy także większe możliwości przy jego wystroju. Załóżmy, że dysponujemy przestrzenią kwadratową z małą wnęką, którą zakryjemy niewielką szafą (polecamy https://www.stylowy-mebel.pl/sekretarzyki-m-5.html) wnękową. Wszystkie dodatki do wnętrza utrzymujemy w tym samym stylu – łatwe w zachowaniu czystości są meble ze stali nierdzewnej. Często są ukształtowane w fikuśne kształty. Jeden z kątów pomieszczenia zostawiamy na stojak na parasole, obok stawiamy szafkę na buty (w tej samej stylistyce), nad którą wieszamy wieszak na kurtki gości.

Możemy także stawiać na różne stylistyki aranżacji wnętrz. Wszystko zależnie od naszego upodobań. Najmodniejsze trendy to styl skandynawski, prowansalski czy modern. Za to pamiętać trzeba, że podstawowe sprzęty pozostają takie same. Zajrzyjmy w głąb naszej duszy, tego co nam w niej gra… Później wystarczą odpowiednie zakupy. Czas działać!