Garść przydatnych informacji na temat szkła hartowanego i barierek szklanych


Wiele razy stłukliśmy jakąś szklaneczkę. Pewnie i jakiś półmisek wysunął nam się z dłoni. Poza tym od maleńkości dostawaliśmy picie w kubku, bo szklanki są kruche. Dziecko albo rozbije albo, co jeszcze gorsze przygryzie i będzie nieszczęście. Jeśli więc usłyszelibyśmy zapytanie, jakie jest szkło? Na sto procent sporo osób powie, że delikatne.


Szklanka z grawerem
Author: Amanda Siska
Source: http://www.flickr.com
Tymczasem szkło hartowane jest zaprzeczeniem tych stereotypów. Dzięki właściwej obróbce termicznej szkło to jest bardzo mocne. Ciężko jest rozbić coś, co zostało stworzone z hartowanego szkła.

Jeżeli masz ochotę zgłębić więcej faktów na omawiane zagadnienie - poczytaj również wszystko, co Cię interesuje na ten temat.

Co istotne, gdy stłuczemy coś ze szkła hartowanego fragmenty nie okażą się ostre, czyli możliwość skaleczenia się nimi jest niewielka. Czyli inaczej niż w przypadku zwykłego szkła. Warto jest, więc zastanowić się, czy może nie chcielibyśmy wykorzystać opcji, jakie daje nam szkło hartowane. Moglibyśmy na przykład wykorzystać ten materiał do zrobienia oryginalnych schodów lub moglibyśmy kupić drzwi barwione ze szkła hartowanego.

Nie bój się pomysłów ze szkła w domu
Wykorzystajmy w domu szklane rozwiązania. Nie bójmy się szkła w mieszkaniu. Nie mówimy tu tylko o niesamowitej szklanej zastawie, chodzi raczej o szklane podwyższenia, barierki szklane i co tam
Kolorowe szklane kulki
Author: Fancy Nancy
Source: http://www.flickr.com
jeszcze wpadnie nam do głowy. Szkło to rozwiązanie nowoczesne. Dom, w którym zamiast drewnianej balustrady będzie szklana barierka od razu będzie wydawało się bardzo współczesnym wnętrzem. Jeśli, więc chcielibyśmy, by nasze mieszkanie przyciągało uwagę powinniśmy pomyśleć o szklanych opcjach. W dodatku, jeżeli mieszkanie nie jest duże, to szkło doda mieszkaniu lekkości. Powinniśmy, więc porządnie się zastanowić zanim zaczniemy instalować zwykłą barierkę.

Wiadomo, że sporo osób stwierdzi, że taka szklana barierka to nie do końca dobry pomysł, bo szkło jest kruchym tworzywem.https://www.creoconcept.pl/ (pod tym linkiem)Ale rzeczywistość jest taka, że do balustrad wybiera się szkło hartowane, które świetnie sprawdzi się we wszystkich budynkach. Poza tym nie tylko w zamkniętych pomieszczeniach, ale też na zewnątrz można zastosować szklane barierki. Jest wiele przedsiębiorstw, które robią poręcze nie tylko do domów, ale również na tarasy lub balkony. Jeśli więc rozsmakowujemy się w nowoczesnych i porządnych rozwiązaniach to szklane barierki na pewno do takich właśnie się zaliczają.

Tags: szklanki, drzwi, balustrady