Dowiedz się jak umeblować niewielkie mieszkanie.


Małe lokum jest prawdziwym wyzwaniem dla architekta. Z tego powodu powinno być wręcz obowiązkowym punktem do zaliczenia dla studenta architektury wnętrz. Ciekawa aranżacja takiego mieszkania świadczy o prawdziwym talencie.


urządzanie mieszkania
Author: Future PR
Source: Future PR
Zacznijmy od podstaw. Na pewno należy zastosować w pokojach jasne barwy. Biały, szary i po prostu kolory jasne pozwolą optycznie zwiększyć pomieszczenie. Prawdą jest, że nie oznacza to, że nie wolno nam stosować żadnych mocnych elementów w celu uzyskania kontrastu, jednak musimy być w tym przypadku bardzo ostrożni.

Przy wyborze podłogi warto zdecydować się na jej jedno tworzywo w całym mieszkaniu. W tym przypadku jego powierzchnia będzie większa. Świetnym pomysłem jest przygotowanie otwartej przestrzeni. Zamiast ścianek wyznaczających różne strefy mieszkania, możemy jedynie ustawić meble, które oddzielą miejsce wypoczynku i pracy.

Jeśli decydujemy się na drzwi, dobrze byłoby zakupić drzwi szklane lub przeszklone choć częściowo - sprawdź pełną ofertę na tej stronie o drzwiach szklanych. Chcąc pozornie powiększyć wnętrze, bardzo ważną kwestią jest zabranie pod uwagę odpowiedniego światła. Powinniśmy zastosować oświetlenie boczne, jak również punktowe lampy halogenowe tak, by akcentowały one centralny element wystroju. Podobną funkcję może mieć także lustro. Ogromne zwierciadło, w którym odbija się centralny element aranżacji sprawia, że pomieszczenie wydaje się o wiele przestronne.

nowoczesne mieszkanie
Author: Scott Jordan
Source: http://www.flickr.com
Wrażenie podobne do lustra może dać również fototapeta. Czyni ona wnętrze bardzo nowoczesnym, a współczesne materiały stosowane do produkcji takich fototapet są odporne na wilgoć i zabrudzenia w związku z czym nadają się także do łazienki - użyteczna treść o firmie Da-Bud z Wrocławia.


Wybierając meble należy dać obok siebie te o podobnej wysokości. Także obrazy i zdjęcia należy powiesić w jednej linii. Kwestia jak urządzić małe mieszkanie nie należy do najprostszych, ale znamy na nie odpowiedź!

Tags: mieszkanie, aranżacja, drzwi, fototapeta, lustro, architekta