Dokładna charakterystyka modnej cegły pełnej i stropów gęstożebrowych


Cegły pełne są ofiarowane do realizowania przeróżnego rodzaju ścian - ścian nośnych, ścian działowych lub ścian zewnętrznych z dociepleniem. Dodatkowo z cięgieł całych wykonuje się też ściany samonośne, osłonowe bądź wypełniające.


cegła
Author: Bertram Nudelbach
Source: http://www.flickr.com
Cegła pełna wykorzystywana jest zarówno w budownictwie lokalowym, przemysłowym i w przemyśle publicznym, na domiar tego cegły pełne wolno z powodzeniem wykorzystywać także w toku realizowania przewodów kominowych.

Przejdź do meritum oraz przeczytaj przykłady (https://www.lazzonigroup.pl/serwis.html) na omawiany temat na odmiennych stronach - z pewnością Cię wciągną całkowicie. Zobacz to koniecznie.

Cegły pełne bez żadnego problemu odszukamy w wielu sklepach budowlanych, też tych internetowych. To niezmiernie popularny oraz efektywny materiał budowlany, jaki w budownictwie wykorzystywany jest od wielu długich lat. Zobacz tu newsy: .

Stropy gęstożebrowe mają obecnie fenomenalne zastosowanie w domach jednorodzinnych. Cechują się one szczątkowo prefabrykowanymi belkami, jakie układane są jeden po drugim na ścianie. Strop gęstożebrowy nadaje się do wykorzystywania w różnego typu pomieszczeniach, nawet tych o nieregularnym kształcie. Dzisiaj zdołamy wyróżnić niemało typów i modeli stropów gęstożebrowych, które różnią się od siebie pojedynczymi parametrami, przykładowo wielkością belek.

Jeżeli ciekawi Cię ciąg dalszy koła poliuretanowe tego tematu zapraszamy do kolejnego tekstu, który znajduje się pod podanym linkiem. Tam rozproszymy wszelkie Twoje niepewności.

Bezsprzecznie wskazane jest poznać te najważniejsze. Dla zaciekawionych: cegła pełna.

Niezwykle słynnym typem stropów gęstożebrowych jest Teriva. Żebra w typie Teriva mają postać belek kratownicowych, a zbrojenie jest zabetonowane w betonowych stopkach. Podobnie modnym rodzajem stropów jest także Ceram, których dolne zbrojenie zostało zabetonowane w kształtach ceramicznych. Do tego teraz zdołamy wyróżnić także strop gęstożebrowy


klinkier
Author: onnola
Source: http://www.flickr.com
Porotherm czy też Fert. Stropy gęstożebrowe zawierają niemało plusów i zalet, między innymi zaletą jest ewentualność montażu ręcznego, gdyż elementy stropu są nadzwyczaj lekkie. To powoduje, że montaż jest całkiem szybki i prosty. W stropie bez kłopotu można również przeprowadzić elektryczne obwody.

Tags: Cegła, strop, Żebra