Czym jest podajnik ślimakowy oraz jakie istnieją odmienne rodzaje podajników?


Każde tego typu urządzenie jak faks, drukarka czy kserokopiarka może wykorzystywać tzw. system ADF, czyli sposób wydajnego podsuwania kartek. Umożliwia on ułożenie kilku stron jednocześnie.


Jest to automatyczny podajnik dokumentów, jaki wyjątkowo przyspiesza wykonywane przez dane narzędzie prace. Szczególnie, jeśli te dotyczą jakichkolwiek wielostronicowych dokumentów. Funkcja ADF podaje następne kartki bez konieczności ręcznego podawania każdej ze stron.

Przyciągnął Cię taki tekst? To świetnie, ale kliknij ten link, ponieważ dodatkowo mamy także inny pokrewny materiał, który warto zobaczyć ponadto.

Należałoby dodać, że istnieją podajniki dwustronne (typu duplex), które nie tylko podają papier do np. drukarki, ale także przenoszą go potem na specjalną tackę. Naturalnie sama zasada działania jest tak użyteczna, że jest używana również w wielu odmiennych celach.


Maszyna
Author: Eric Vernier
Source: http://www.flickr.com


Wystawa
Author: Leo Torri
Source: DuPont™
Przykładowo tak zwane podajniki ślimakowe lub inaczej mówiąc - przenośniki, mają obszerne zastosowanie w przemyśle transportowym oraz są wykorzystywane przede wszystkim do transportowania surowców sypkich (przykładowo żwiru), lecz też innych produktów po wyznaczonej drodze. Tego typu podajnik ślimakowy jest używany np. w gospodarstwie hodowlanym, w piecach gazowych lub zakładach utylizacji odpadów. Tego typu podajniki są przeważnie używane w kombajnach wykorzystywanych w rolnictwie, jako narzędzia zabierające materiał spod elewatorów, ale również mogą być eksploatowane w procesach technologicznych przy dawkowaniu różnego typu surowców.łazienka (więcej na ten temat tutaj)Istnieją 2 typy podajników ślimakowych.


Mogłyby być one wyposażone w tzw. koryto zamknięte albo otwarte. Odmiany z korytem zamkniętym przypominają kształtem literę U oraz posiadają pokrywy, z kolei te otwarte - pokryw nie mają.

Tags: materiał, oczy, efekt, sposób