Ciekawe sposoby i pomysły na to, żeby zniszczonym szafkom przywrócić nowe życie.


Każde najpiękniej nawet urządzone wnętrze w pewnym momencie może się zacząć nudzić. W szczególności że podczas zwykłego użytkowania meble mogą się miejscami wybrudzić czy też pojawią się na nich jakieś zadrapania.

fototapety
Author: simon_music
Source: http://www.flickr.com
Sporo osób ma wówczas problem, bowiem z jednej strony wszystkie szafy i szafki będą miały na tyle dobry stan, że szkoda się ich będzie pozbywać, lecz z drugiej chciałoby się jednak coś pozmieniać. Są tacy, którzy podejmują radykalną decyzję i wszystko zmieniają - jeżeli mieć tylko będą na to środki i będzie im się chciało przechodzić całe zamieszanie z remontem, to oczywiście będzie to ich wybór. Okazuje się jednak, że znajdzie się dużo ciekawych sposobów na to, żeby takie meble lekko odświeżyć i nadać im zupełnie nowego wyglądu. I co najważniejsze, są to rozwiązania tanie, choć niekiedy wymagające włożenia jakiejś pracy. Ale rezultaty takich poprawek przeważnie są rzeczywiście ciekawe, a kuchnia po czymś takim będzie wyglądać jak nowa. Z tego też powodu przed rozpoczęciem szukania nowych mebli to może warto zastanowić się, czy ze starymi nie da się czegoś zrobić.

Doskonale w poprawie wyglądu szafek sprawdza się na przykład okleina meblowa (niepowtarzalny styl oklein meblowych). Dostępna jest ona pod postacią kilkumetrowych pasków, które można docinać na dowolny rozmiar. Okleiny są dostępne są w wielu różnych motywach, najczęściej będzie to struktura drewna, lecz można też spotkać inne wzory.

Dużą zaletą tego typu oklein jest łatwy sposób klejenia - duża ich część jest samoprzylepna, tak więc starczy jedynie odkleić zabezpieczenie, przyłożyć w odpowiednie miejsce i docisnąć. Przy pomocy oklein można zmienić wygląd nawet całej kuchni czy mebli pokojowych. Jeśli zajdzie potrzeba zakrycia jakiegoś niedużego miejsca, przykładowo zarysowania albo plamy, to ciekawym wyjściem mogą być też naklejki dekoracyjne (czytaj więcej). Za ich pomocą można interesująco ożywić pomieszczenie, sporo osób stosuje je nawet jeżeli nic nie musi tuszować. Tego typu pomysłów na poprawę wyglądu mebli jest jeszcze kilka, dlatego też warto się nad nimi zastanowić zanim się zamówi nowy komplet.

Tags: meble, wnętrze, kuchnia, szafy, okleina