Chciałbyś zakupić fototapetę, lecz nie jesteś pewien czy to dobry pomysł? Ten artykuł rozwieje te wątpliwości


Planujesz kupno fototapety? Pamiętaj, że są one bogate w szczegóły, bardzo różnorodne, dostępne w wielu ciekawych wzorach. Będziesz mógł dobrać ten wzór, który wyda ci się najlepszy. To świetny pomysł na zagospodarowanie pustej przestrzeni, możesz je sam skomponować, to także idealny pomysł do innych zastosowań, jak fototapety na drzwi. Najbardziej inspirująca jest możliwość zrobienia fototapety z własnych zdjęć.


fototapety do domu
Author: art.widi.pl
Source: http://art.widi.pl
Nie musimy jednocześnie mieć specjalnie dużych zdjęć.

Masz chęć na kolejną publikację na omawiany tu temat? Jeśli tak, to śmiało kliknij tutaj – to ważna witryna (https://meblemwm.pl/nowoczesne-lozko-do-sypialni-z-materacem)!

Jak mówią specjaliści, wystarczą zdjęcia zrobione aparatem, który ma więcej niż dwanaście pikseli oraz ma dobrą optykę.

Odpowiedni fachowiec obrabia wybrane zdjęcie w taki sposób, aby nie było widocznych pojedynczych pikseli. Dobre firmy trudniące się tworzeniem fototapet są w stanie dopasować dobre zdjęcia do konkretnego wnętrza. Mogą powiedzieć, czy dane fototapety na drzwi będą pasować, do tego doradzają jaki dobrać kadr oraz rozmiar, albo wyszukują innych rozwiązań. Na rynku mamy dostępne trzy powszechnie używane rodzaje fototapet. Są to tapety foliowe, z lateksu oraz winylowe. Różne surowce przeznaczone są na inne podłoża, a poza tym odróżniają się ceną, wytrzymałością i zastosowaniem. Takie tapety drukowane są ekologicznymi farbami na różnorodnych materiałach i taki właśnie typ podłoża, na którym jest zadrukowana fototapeta różnicuje ich trwałość i cenę.

Na rynku są także wspomniane już fototapety foliowe. Jest to typ samoprzylepnej fototapety, wydrukowana jest na tkaninie z poliestru. Przypomina rodzaj ściennej naklejki, to przy tym tania i najbardziej powszechna opcja jaką mamy pośród fototapet.


fototapeta
Author: http://art.widi.pl
Source: http://art.widi.pl
Jakość tej tapety jest zależna od wyboru folii oraz farby do druku. Taką fototapetę stosujemy na gładkie powierzchnie. Najbardziej sprawdzi się do naklejania na meblach, drzwiach czy szybach, czasem jest również stosowana do upiększania ścian. Świetnie nadaje się do pokoju dziecięcego. Taka forma uatrakcyjniania mieszkań jest rozwiązaniem dla każdego, gdyż jest możliwa do wykonania w każdym miejscu, a przy tym istnieje ogromna różnorodność w zakresie wyboru odpowiedniego wzoru. Nie jest więc dziwne, że tak często fototapeta jest wybierana oraz używana do wykańczania naszych mieszkań.

Tags: zdjęcie, farby, fototapety