Cegła klinkierowa jako materiał budowlany


Podczas rozpoczynania budowy podejmowanie decyzji o wyborze materiałów to jedna z najważniejszych czynności, jaką powinno się wykonać możliwie najszybciej. Nie tylko ceny są znaczące, decydujące są przede w szczególności materiały takie jak: cegła klinkierowa czy nadproża, a ich jakość jest ważnym kryterium.


W szczególności powinno się namyślić nad wyborem budulca niezwykle renomowanej i sprawdzonej uprzednio firmy, aby efekt końcowy był trwalszy, a praca prostsza oraz o wiele prędka. Cegła klinkierowa jako materiał budowlany wypalana jest w wysokiej temperaturze, ponadto uzupełniona jest o glinę i piasek. Dzięki temu cegła klinkierowa jest – podobnie jak dachówka z ceramiki – szczególnie odporna na działanie czynników zewnętrznych.


Dachówka rustykalna   Holenderki OVH
Author: Wienerberger
Source: Wienerberger
Niezastąpiona przy pracach budowlanych – dachówka
Nierzadko zdarza się, że producenci oferujący materiały budowlane o niezwykle niskich cenach nie są gwarantem trwałości oraz produkty w rezultacie nie są tak trwałe jak droższa konkurencja. Znanych jest mnóstwo typów elewacji, począwszy od tynku po cegły ceramiczne. Coraz częściej jednak wybierana jest cegła (http://olszewscy.org.pl - wciśnij na link tę zakładkę) klinkierowa. Jest to materiał całkowicie naturalny wykonany z gliny oraz piasku. Jej ogromną zaletą jest duża odporność na czynniki atmosferyczne takie jak mróz czy wilgoć.


Formy zastosowania ceramiki budowlanej
Rozbudowana paleta kolorów, jakie polecają producenci materiałów takich jak dachówka umożliwia dokonanie wyboru i komponowania elewacji w jakikolwiek sposób. Ogromnym plusem elewacji zrobionych z materiału takiego jak cegła klinkierowa lub [roleta zewnętrzna zacina się] zastosowana ceramika budowlana jest trwałość. Daje to nam gwarancje utrzymania w doskonałej formie przez długi czas.


Nadproża – elementy konstrukcyjne w formie belek
Jak wiadomo elewacja domu stanowi jego wizytówkę, dlatego należy zainwestować w nadproża. Wstawiając okna oraz drzwi można wykorzystać właśnie nadproża. Jest to element konstrukcyjny, za pomocą którego możliwe jest zrobienie otworów okiennych oraz drzwiowych w ścianach. Głównym zadaniem tego elementu jest przenoszenie ciężaru stropu, ścian oraz dachu. W przypadku tej części najważniejsza jest wytrzymałość, gdyż podstawowe zadanie to utrzymanie dużego ciężaru. Nadproża dają duże możliwości dowolnego komponowania elewacji i tworzenia detali architektonicznych. Szerzej o tym - www.

Author: k.s.