Żaluzje ciągle się przemieniają


W większości okien mieści się coś co osłania wnętrze przed słońcem

W ciągu dnia firanki chronią nasze wnętrze przed spojrzeniami z zewnątrz oraz posiadamy pewność, że nikt nie widzi co wykonujemy w konkretnym pomieszczeniu. Mimo wszystko jeśli świeci słońce, lub nadchodzi noc, gdy powinniśmy zapalić światło, to samodzielne firany nie oferują takiej ochrony jak byśmy chcieli.


żaluzje
Author: Franc Gardiner
Source: Franc Gardiner
Dlatego właśnie ludzie od zawsze poszukują najlepszych rozwiązań, które pozwolą im na zasłonięcie okna, tak by nic nie było widać. Sporo lat temu popularne okazały się różnorakiego typu zasłony, jedne lekkie i prześwitujące, inne grube oraz ciężkie, że nic nie było zza nich widać. Jednak suwanie ich z boku na środek oraz z powrotem sprawiało sporo hałasu, a nie zawsze udało się je tak zrobić, żeby zupełnie nic nie było przez nie widać, poza tym nawet delikatny ruch sprawiał, że się ruszały oraz wszystko odkrywały. Przez to ludzie nie przestawali szukać czegoś lepszego.

Żaluzje co chwilę zmieniały własną postać

Skoro nie zasłony, to ludzie przyszli do zdania, że trzeba czegoś, co będzie zakrywało tylko szybę i tak powstały żaluzje harmonijkowe, które zazwyczaj okazywały się metalowe i które wkładało się pomiędzy dwie szyby. Niestety miały one taką niedogodność, że nawet jeżeli zostały odsłonięte, to i tak było je widać w oknie, gdyż nie dało się ich podnieść do góry. Potem do wyboru mieliśmy jeszcze taką żaluzję papierową, którą już się unosiło i tworzyła harmonijkę, ale co istotniejsze z upływem czasu została udoskonalona oraz dało się ją podnieść tak, że zasłonięta była tylko górna część okna, lub tak opuścić, że zasłonięty okazywał się dół, a góra nie zasłonięta. Pojawiły się potem rolety materiałowe, które zakłada się na wewnętrzną część okna (zobacz mycie okien na wysokościach wrocław czystal) oraz spuszcza się na całej długości, a również takie montowane na zewnątrz zrobione z PCV, które wspaniale osłaniają nas od świata. Z upływem lat zjawiły się też takie żaluzje, które mają szansę zostać wykorzystane jako firanki, a jeśli ktoś pragnie czegoś więcej, to ma szansę wybrać takie robione z bambusa, wszystko to po to, by ludzie mieli szansę zasłaniać okna (oknoplast dzierżoniów) w taki sposób jak im najbardziej to pasuje.


Producenci żaluzji posiadają dla nas wiele propozycji

Warto się zastanowić, który typ żaluzji będzie dla nas tym właściwym. Jeżeli chcemy poznać różnice między nimi, to należy wybrać się do producenta i tam na miejscu zobaczyć, jak każde z nich są sterowane oraz jaki efekt dają po zasłonięciu i odsłonięciu, jedynie wówczas będziemy mieli szansę naprawdę zaznaczyć, które z nich najbardziej nam pasują.

Tags: PCV, okna, ludzie, firanki, noc